No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: Prvé šičky podpísali pracovné zmluvy s novým zamestnávateľom

V tornaľskom vynovenom priemyselnom parku podpísalo pracovné zmluvy prvých 33 zamestnancov. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil prednosta mestského úradu v Tornali Lajos Balajti. Ako doplnil, ide o prvú etapu prijímania krajčírok, ktoré budú šiť poťahy na sedacie súpravy pre nemeckú spoločnosť Himolla Group. Zmluvy boli podľa Balajtiho podpísané v stredu, 28. marca, za prítomnosti konateľa dcérskej spoločnosti Selyz-nábytok zo Želiezoviec s platnosťou od 16. apríla na dobu neurčitú. „Všetko je podľa platných zákonov. Bolo dobre vidieť ženy, ako sa tešili,“ povedal Balajti, podľa ktorého ide hlavne o bývalé zamestnankyne textilného závodu Ozeta. Po jeho zatvorení v roku 2007 prišlo o prácu viac ako 600 ľudí.

V meste, kde je takmer 40 percentná nezamestnanosť podľa Balajtiho už evidujú ďalších 300 žiadostí o prijatie do zamestnania. Ako prednosta úradu doplnil, ďalších zamestnancov spoločnosť plánuje prijať v priebehu dvoch mesiacov v skupinkách, podľa toho, ako sa budú zaúčať. V meste sa neskôr podľa Balajtiho vytvorí samostatná firma a pribudnú aj ďalšie pracovné miesta v personalistike a na mzdovom oddelení.

Tornaľská samospráva oznámila príchod prvého investora do priemyselného parku približne pred mesiacom. Podľa Balajtiho v areáli už druhý týždeň montujú pracovné stoly a v sobotu dorazia aj prvé z pracovných strojov s technológiou, ktorá bude v celkovej hodnote 450 tis. eur. Ako Balajti podotkol, investor zaberá jednu výrobnú halu s príslušenstvom, čo je približne polovica priemyselného parku, 2 500 m2. Mesačný príjem na nájme bude pre samosprávu podľa Balajtiho takmer 5 tis. eur, spoločnosť bude hradiť aj časť režijných nákladov a nákladov na stráženie objektu.

Samospráve sa nedarilo nájsť investora od skolaudovania priemyselného parku v júni 2011. Subjekty, ktoré sa tam pôvodne zaviazali v ľahkom priemysle preinvestovať viac ako štyri mil. eur, svoje zámery nezrealizovali. Mesto Tornaľa získalo nenávratný príspevok vo výške približne 10 miliónov eur na revitalizáciu objektu nefunkčného textilného závodu Ozeta začiatkom roka 2009.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Zula Alexander-FAV Studio


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross