No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: Školské kuchyne nevyhovujú, samospráva bude hľadať dodávateľa stravy

17. septembra 2012 |  | | |

Školské jedálne pri základných školách v Tornali, ktoré majú približne 1500 stravníkov, sú v nevyhovujúcom technickom stave. Samospráva pritom nemá financie na ich modernizovanie. Ako Rimava.sk ďalej informoval prednosta mestského úradu Lajos Balajti, nemajú žiadnu záruku, že im hygiena dá pri najbližšej kontrole povolenie na prevádzku. Mesto preto pracuje na zmene prevádzkovania školských stravovacích zariadení. Zámer odsúhlasili aj tornaľskí poslanci na nedávnom rokovaní. Samospráva tak bude dodávateľa či investora na prenájom hľadať prostredníctvom verejného obstarávania.

Podľa Balajtiho jedáleň v ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským nevyhovuje ani kapacitne, stavaná je pre 450 až 500 žiakov a školu v súčasnosti navštevuje viac ako 800 detí. Ako Balajti dodal, vyše polovica žiakov je zo sociálne znevýhodneného prostredia. Jednou z podmienok vypísania verejného obstarávania podľa Balajtiho bude, aby dodávateľ jednu kuchyňu prebudoval na vlastné náklady a aby druhá ostala ako výdajňa. "Urobíme všetko pre to, aby zamestnal súčasných ľudí," hovorí Balajti a dodal, že jedlo musí byť kvalitné a nemôže byť drahšie ako doteraz. "Nepodpísali by sme zmluvu, keby mala byť strava drahšia," uistil Balajti.

Podľa riaditeľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Rimavskej Sobote Dušana Béreša tornaľská samospráva dostala termín na opatrenia a odstránenie závad. Podľa našich informácií v jedálňach nevyhovuje ani vzduchotechnika a na stenách sa tvorí pleseň.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross