No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: Niekoľkí obyvatelia autobusy v centre mesta nechcú

24. marca 2014 |  | | |

zamer opravy autobusovej stanice tornalaObyvatelia Tornale v okrese Revúca pripomienkujú zámer výstavby autobusovej stanice. Ako Rimava.sk informoval prednosta mestského úradu Lajos Balajti, mesiac od zverejnenia zámeru rekonštrukcie autobusovej stanice spoločnosťou SAD Lučenec dostali na úrad približne 14 pripomienok. Vo väčšine z nich obyvatelia nesúhlasia, aby stanica bola zrekonštruovaná na súčasnom mieste na námestí, ale o niekoľko stoviek metrov ďalej, na starej tržnici. „So zámerom ako takým ale súhlasia,“ povedal pre Rimava.sk Balajti, podľa ktorého predniesli svoje pripomienky aj na verejnom fóre koncom minulého týždňa.

byvale trhovisko - tornala-safarikova-ulica

Niektorí obyvatelia navrhujú autobusovú stanicu na byvalom trhovisku

Ako na stretnutí takmer stovky obyvateľov uviedol bývalý poslanec a niekdajší prednosta mestského úradu Gyula Mészáros, zámer je pekný, ale sú aj iné miesta, kde by sa dal zrealizovať. Mesto by podľa neho navyše prišlo o pozemky v lukratívnej časti mesta, kde by mali byť radšej lavičky či potôčik, ako autobusy. „Nemajú tam čo hľadať,“ povedal Mészáros. Podľa primátorky Anny Szögedi by už dávno nemusela byť na námestí zastávka, ak by bol úver, ktorý si zobralo predošlé vedenie mesta na rekonštrukciu námestia, použitý účelovo.

Ako Balajti spomenul, ide o zásah do súčasného stavu námestia a práve preto iniciovali stretnutie s verejnosťou. Tá by podľa návrhov uvítala viacej lavičiek či oddychovú zónu s parkoviskom. Prednosta zároveň podotkol, že niektorí občania neboli dostatočne informovaní, kto je investorom stavby a chceli, aby mesto svoje financie využilo na niečo iné. Investorom je však SAD. Mesto podľa Balajtiho peniaze na rekonštrukciu nemá a môže sa stať, že keď občania nebudú s výstavbou súhlasiť, investor ju odloží na neurčito. Občania môžu podľa Balajtiho svoje názory adresovať na mestský úrad do konca mesiaca. „Ešte o ničom nie je rozhodnuté,“ prízvukoval Balajti, podľa ktorého o ďalších krokoch budú rozhodovať poslanci mestského zastupiteľstva.

tornala-stanica

vizualizácia
Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross