No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: V A-Klube podávajú pomocnú ruku k triezvemu spôsobu života

31. októbra 2014 |  | |

aklub-tornalaPomocnú ruku k zdravému a triezvemu spôsobu života podávajú od tohto mesiaca závislým aj v Tornali. Klub občianskeho združenia pod názvom A-KLUB Tornaľa otvorili 10. októbra v novozrekonštruovaných priestoroch na Bottovej ulici, oproti železničnej stanici. Ako Rimava.sk informoval vedúci klubu Aladár Káli, pravidelnú činnosť odštartovali za prítomnosti pozvaných hostí, predložená bola aj koncepcia činnosti a aktivity na najbližšie obdobie - jednou z nich by mal byť Mikulášsky večierok alebo ples, kde sa nebude konzumovať alkohol.
Členovia sa tu stretávajú každú sobotu, pre závislých od alkoholu, drog a hazardu organizujú prednášky. Zakladatelia majú naplánované aj prednášky v školách, zriadená bola aj nonstoplinka pomoci. Podľa vedúceho klubu ich cieľom je podať pomocnú ruku pre tých, ktorí chcú byť hrdí na to že sú silnejší než závislosť a zmenou životného štýlu dosiahnu nové pozitívne úspechy vo svojom živote.
Klub Abstinentov ako jeden z mnoho klubov predstavuje pôdu pre šírenie nového spôsobu života, ktorým sa odkláňajú od alkoholickej (toxikomanickej) subkultúry spoločnosti k zdravému, triezvemu spôsobu života. Združuje nielen osoby závislé od alkoholu, ale aj patologických hráčov a osoby závislé od iných druhov drog, rodinných príslušníkov závislých osôb a ich priateľov, ktorí sa stotožňujú s poslaním a cieľmi klubu. Odborným garantom A-KLUBU Tornaľa je nemocnina s poliklinikou Rimavská Sobota, paliatívne oddelenie (PAL).

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross