No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: V meste vykúpili pozemky pre kanalizáciu a čističku odpadových vôd

16. februára 2015 |  | |

ilustračné foto - TornaľaTornaľská samospráva vykúpila pozemky potrebné na výstavbu kanalizácie a čističky odpadových vôd. S ich kúpou jednohlasne súhlasili poslanci mestského zastupiteľstva v Tornali na minulotýždňovom rokovaní. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol prednosta mestského úradu Lajos Balajti, dva pozemky o rozlohe takmer 10 tis. m2 v smere od Tornale na Včelince samospráva odkúpi za približne 21 tis. eur. Pozemky následne ako celok odpredajú investorovi, vodárňam a kanalizáciám Banská Bystrica, s ktorými sa samospráva minulý rok dohodla na spolupráci. „Minimálne za cenu, za ktorú sme ich odkúpili,“ podotkol Balajti a doplnil, že náklady na celkovú výstavbu kanalizácie a čističky odpadových vôd sú odhadnuté na 10 mil. eur. Financie majú žiadať aj z envirofondu.
S prácami by sa prinajlepšom podľa Balajtiho mohlo začať na jar 2016, v závislosti od vypísania výzvy pre obce a mestá od 2 do 10 tis. obyvateľov, posúdenia projektu na ministerstve či priebehu výberového konania. Podľa zástupcu Stredoslovenskej vodárenskej spoločnosti, ktorý sa rokovania vo štvrtok zúčastnil, by výstavba mala trvať približne dva roky.
Súčasťou projektu podľa Balajtiho zrejme nebudú mestské časti Behynce či Stárňa, pretože ako ich zástupca investora informoval, neoprávnené náklady by v tom prípade predstavovali navýšenie 30 až 40 percent z celkovej investície, čo pre mesto nie je reálne. Súčasná kanalizácia podľa Balajtiho ústi do rieky Slaná a v prípade dlhotrvajúcich dažďov majú problémy napríklad v okolí cesty vedúcej k cintorínu.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross