No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: Za postavenie autobusovej stanice na námestí môže dostať mesto pokutu

19. júna 2014 |  | |

Tornala autobusova stanica v sucasnostiTornaľská samospráva by v prípade výstavby autobusovej stanice v centre mesta, ktorej investorom je SAD Lučenec, mala vrátiť časť nenávratného finančného príspevku z revitalizácie hlavného námestia. Podľa stanoviska Ministerstva pôdohospodárstva mestu môže za prípadné zasahovanie projektu do nedávno zrevitalizovanej zóny hroziť aj pokuta. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila primátorka Tornale Anna Szögedi. Ako ďalej spomenula, odpoveď z riadiaceho orgánu im prišla tesne pred zasadnutím mestského zastupiteľstva, poslancov o tom informovala na nedávnom rokovaní. "Záležitosť umiestnenia a výstavby stanice uzavrieme v septembri," povedala primátorka, podľa ktorej stanovisko preposlala aj samotnému investorovi SAD Lučenec. "Uvidíme, čo na to povie samotný investor," povedala Szögedi a dodala, že „vrátenie financií“ z eurofondov zastupiteľstvu navrhovať nebude. "Nie sme v takom hospodárskom stave," dodala.

byvale trhovisko - tornala-safarikova-ulicaKeď bude projekt výstavby podľa primátorky zasahovať do zrevitalizovanej zóny na námestí, riadiaci orgán to môže ale aj nemusí odsúhlasiť. "Naviazaný je pritom až do roku 2018," hovorí Szögedi a dodáva, že mesto by muselo vrátiť minimálne čiastku z financií, ktoré boli použité na revitalizáciu. Nová stanica by mala podľa projektu zasahovať do územia kde sa nachádzajú opravené verejné toalety, časť dlažby a terajšia vynovená autobusová zastávka. "Vyčíslené to zatiaľ nemáme," spomenula Szögedi. Ako podotkla, ak by bol investor za, pripúšťa postavenie stanice v náhradnej lokalite tržnice.

So zámerom vynoviť a rozšíriť autobusovú zastávku a upraviť časť znehodnoteného námestia prišiel investor, SAD Lučenec. Poslanci mestského zastupiteľstva so zámerom začiatkom roka jednohlasne súhlasili, samospráva potom v rámci pripomienkového konania dostala viac ako 15 reakcií k plánovanej výstavbe autobusovej stanice v centre mesta. Dôvodom bol vstup autobusov do samotného centra. Niektorí občania so zámerom ako takým súhlasili, boli by však radšej, keby stanicu postavili na neďalekej tržnici.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross