No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tornaľčania sa čoskoro dočkajú, LIDL im otvoria už o pár týždňov

21. marca 2021 | |  | |

TORNAĽA – Už o niekoľko týždňov budú mať obyvatelia Tornale a okolitého regiónu možnosť nakupovať v novom obchodnom centre LIDL, ktoré bolo v posledných mesiacoch budované na sídlisku Juh. Ako na nedávnom zasadnutí tornaľského mestského zastupiteľstva (MsZ) informovala primátorka Anna Szögedi, oficiálne uvedenie do prevádzky je naplánované na 30. apríla 2021.

Súbežne s touto investíciou sa pripravuje komplexná prestavba vedľajšej rozostavanej stavby na obchodné centrum. Pripravuje to spoločnosť OP Centrum Prievidza. Hovorila som s investorom, nevie ešte presne povedať, kedy začnú s prácami, ale v priebehu roka určite,“ avizovala Szögedi s tým, že koncom tohto kalendárneho roka, prípadne v budúcom roku bude aj táto investičná akcia ukončená.

Budova na sídlisku Juh, v ktorej vznikne nové obchodné centrum

Ako Rimava.sk nedávno informoval hovorca spoločnosti LIDL Tomáš Bezák, rozloha predajnej plochy bude 1300 metrov štvorcových a pri obchodnom centre vznikne aj parkovisko s kapacitou 93 miest. Už niekoľko mesiacov sa na portáli profesia.sk objavovali ponuky práce, hľadali predavačky a predavačov, manažéra či manažérku predajne. Na niektoré pozície LIDL stále hľadá uchádzačov.

Článok pokračuje pod reklamouVýstavbu predajne LIDL primátorka avizovala pre médiá prvýkrát ešte v roku 2019 s tým, že o príchod tohto reťazca do Tornale sa usilovali už roky. „„Stále nás však vyhodnocovali v zmysle, že im je to nevýhodné. Teraz však zrejme aj v súvislosti s tým, že máme nových investorov a do mesta dochádza viac ľudí, zmenili názor,“ podotkla vtedy Szögedi.

Lidl Tornaľa počas výstavby v novembri 2020

V Tornali bude Lidl druhým veľkým obchodným reťazcom, keďže v meste už dlhšie pôsobí Tesco. O príchod Lidla sa snažila aj samospráva Hnúšte, ktorá má dokonca o niekoľko sto obyvateľov viac ako Tornaľa, zatiaľ sa jej však reťazec nepodarilo prilákať.

Rimava.sk začína s častejším informovaním z regiónu Tornale a okolia. Ak máte záujem o spravodajstvo a zaujímavosti z tejto oblasti, môžete nás sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram. Ak máte záujem o reklamu, navštívte túto sekciu na našej stránke.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: ilustračné, Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross