No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TRANSISTOR: B-Complex prezradil, ako osláviť koniec leta

perex-b-complexJedným z ťahúňov augustového Transistoru je určite Matúš Lenický, všetkým známy ako B-complex. Pred blížiacim sa Transistorom, 28. augusta, s podtitulom Summerending Story v Rimavskej Sobote nám prezradil niekoľko zaujímavostí zo svojho parádneho leta a inšpiroval tipmi do vašich prehrávačov.

Ako tráviš posledné týždne leta 2015?
Festivalová sezóna je v plnom prúde. Absolvoval som nedávny Let It Roll Open Air v Česku, festival Simsalaboom a krstil svoje nové EP na značke Santorin v ich domovskom Tübingene. V týchto horúčavách sa v štúdiu nedá vydržať. Poriadne produkovať začnem zase až na jeseň. Žonglujem medzi hraním, venčením psa pri Dunaji, športovaním a stretnutiami s kamošmi pri pive.

Kde sa podľa teba nachádza slovenský drum n´base dnes a kam smeruje?
Moja generácia odrástla a mám dojem, že mladšie ročníky sú jednoducho menej početné. Ťažšie sa vytvára stabilná partia a organizuje pravidelné podujatie. Klubová scéna je najmä v najväčších mestách stále silná, ale zároveň sú ľudia prieberčivejší, rozmaznanejší. Zvykli si, že párty, akými sú Hospitality alebo Let It Roll, sú bežná záležitosť. Teší ma, že drum´n base sa etabloval, no ten pioniersky duch sa už zrejme nezopakuje.

Čo sa momentálne ukrýva v tvojom prehrávači a čím sa inšpiruje B-complex?
Väčšinou sa snažím pátrať mimo lámaného zvuku drum´n´base a čerpať inšpiráciu tam. Zaujal ma napríklad projekt Odesza alebo aj Fink. Popri behaní si rád vypočujem filmovú hudbu alebo hardstyle.

Koho z nových mien slovenskej scény by si určite pozval hrať na svoju párty?
Zo slovenskej scény fandím najmä Changing Faces. Myslím, že je iba otázkou času, kedy svoju hudbu vydá vo vydavateľstve Hospital. Zaujali ma aj producenti Feint, Etherwood či Keeno.

Užiješ si skôr atmosféru zahraničných klubov alebo preferuješ hranie na Slovensku?
Najviac si užívam pocit pozitívneho kontaktu s ľuďmi. Je jedno, či je to na Slovensku alebo v zahraničí. Kým sú tam ľudia, ktorí sa tešia z hudby, je to pre mňa TO. Ale občas sa mi stáva, že na Slovensku sa stretnem s ľuďmi, ktorí mi namiesto zábavy na dobrej párty prídu dať niečo “vyžrať”.

Študoval si na Vysokej škole múzických umení. K divadlu a filmu teda nemáš ďaleko. Dostal si už ponuku produkovať hudbu do filmu, alebo do divadla?
Pokusne som tvoril v škole, ale úprimne, tá inštitúcia ma skôr znechutila ako nadchla robiť niečo viac. Nahrať dobrý soundtrack je ale jedným z mojich snov. Ponuku som zatiaľ nedostal, prezradím však, že chystám jeden projekt. Nebude síce priamo filmový ani divadelný, ale dramatický určite bude.

Aká je tvoja predstava parádnej rozlúčky s letom?
Chata na konci sveta s ľuďmi ktorých mám rád, dobré jedlo, pitie a dobrá hudba, hoci len s gitarou v ruke.

Nadupaný set B-complexa, ale aj vystúpenie košickej Haha Crew či domácich rezidentov môžete zažiť už 28. augusta na nádvorí Čierneho orla v Rimavskej Sobote. Okrem skvelej hudby na Transistore nebude chýbať sprievodný Street Sport Spot. Exhibíciu adrenalínových mestských športov dotvorí aj prezentácia street workout cvičenia a rozličných športových disciplín.

Vstupenky na Transistor Summerending Story za 6 eur sú v predpredaji v Turistickom informačnom centre a v Mestskom kultúrnom stredisku v Rimavskej Sobote.

Sledujte aj Transistor na Facebook-u a všetky dôležité info o akcii nájdete aj tu.

Koncert je súčasťou projektu kultúrne leto HOT ART 2015 – umenie v uliciach mesta Rimavská Sobota, ktorý počas letného obdobia prináša do nášho mesta originálne divadelné a hudobné produkcie. Projekt podporilo MK SR a miestni podnikatelia.

 

Zdroj: MsKS


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross