No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TRANSISTOR: Sériu tohtoročných podujatí v piatok zavŕši Vianočná párty

TransistorOpäť to bude o dobrej hudbe, DJ-och, o výstavách. Tentokrát však vo vianočnom obale, s darčekmi aj prekvapeniami. Na tento piatok, 20. decembra, si poznačte veľkými písmenami do kalendára: Transistor - Xmas Transmission. Samozrejme, v DeKáči 😉

Na svoje si opäť prídu milovníci klubovej hudby, najmä vďaka „cezpoľným“ hosťom z Bratislavy, ktorými budú Dj Vec a Tibor Holoda. Obaja sú poprednými predstaviteľmi alternatívnej hudby na Slovensku a bez pochyby vedia, ako má správna tanečná zábava vyzerať. Okrem hostí sa predvedú aj domáci rezidenti DJ Ples, Sandy, Ka Ya a Ruka. Rimavská Sobota sa má na čo tešiť.

„Tak ako vždy, aj teraz pripravujeme špeciálnu projekciu v chill out zóne, tematicky zameranú na Vianoce,“ avizuje jeden z organizátorov Adam Pavella.

V rámci výtvarnej sekcie svoje práce vystaví Rimavskosoboťan Peter Nejedlý, ktorý zaujal aj japonskú umeleckú legendu. Svetoznámy japonský hudobník, skladateľ, producent a herec, ktorý je držiteľom cien Oscar, Grammy a Zlatý glóbus Ryuichi Sakamoto si na cover svojho najnovšieho albumu Playing the orchestra 2013 vybral práve jeho fotografiu. „Je zaujímavosťou, že Peter Nejedlý robí fotografie fotoaparátom na mobile. Sú už pomaly na coveroch a v iných podobách po celom svete.“

Druhým vystavujúcim bude Tomáš Harenčák, mladý a všestranný umelec, ktorého maľby spájajú tradičné výtvarné prostriedky s moderným realistickým vnímaním sveta vloženým do špecifického sveta fantázie. „Okrem kvalitnej hudby a zaujímavej výstavy talentovaných Soboťanov sa ľudia môžu tešiť aj na špeciálne upravený DJ stage a projekciu,“ prezradil Adam Pavella.

Transistor Vianočná edícia opäť zahŕňa aj súťaže o vecné ceny a bude obohatená o darčekové prekvapenia.  V rámci filmovej sekcie je naplánovaný nový projekt „Natočme si vlastný párty movie“. Samotní návštevníci budú posielať svoje krátke videá a fotky z tejto akcie organizátorom, ktoré sa potom dostanú do rúk profesionálnemu filmovému strihačovi. Premiéra  filmu sa uskutoční na fun page-i Transistoru na Facebooku.

Transistor prináša okrem zvučných mien elektronickej tanečnej hudby aj možnosť prezentácie  talentovaných DJ-ov a hudobníkov. „Preto, ak sa hudbou zaoberáte alebo poznáte niekoho vo Vašom okolí, neváhajte a napíšte na [email protected],“ vyzval Pavella.

Transistor je podujatie, ktoré už od roku 2004 pravidelne prináša do Rimavskej Soboty súčasnú alternatívnu kultúru. Predstavuje kvalitnú párty, výstavy, premietanie filmov, workshopy a koncerty. Transistor si vypracoval dobré meno ako aj špecifickú atmosféru. Pozitívna odozva publika motivuje organizátorov k neustálemu vylepšovaniu celého programu. Zo slovenskej hudobnej scény tu účinkovali Gabbana, MC Aktiff, Inso, Junior, Milosh, Ear Drum Kru, Clive, MC Gleb a Kommander, Noks, Good Mood, Kevi Anavi (Miss Ivek) a ďalší.
XmasTransmission
Zdroj: Transistor, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross