No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Transistor v Rimavskej Sobote podporuje mladú generáciu

transistor Rimavska SobotaKultúrne podujatie Transistor asi viacerým netreba bližšie predstavovať. Stalo sa najpopulárnejším podujatím súčasnej kultúry v Rimavskej Sobote a okolí, ktoré v niekoľkých sekciách prináša aktuálne trendy v umení a športe. Pravidelne sa koná už od roku 2004. Vytvorilo si svoje zázemie a v každom pokračovaní organizátori prekvapujú novými "vylepšovákmi", umeleckými sekciami, žánrami, diskusiami a samozrejme kvalitnou hudbou.

V tomto roku Transistor tím predstavil sériu podujatí, ktoré oslovili milovníkov alternatívnej hudby, street športov a vizuálneho umenia. Každé z podujatí zastrešuje konkrétna téma, tento rok je naplánované ešte jedno špeciálne decembrové podujatie, ktoré uzavrie spomínanú sériu.

“Cieľom Transistoru je nielen priniesť do Rimavskej Soboty moderné trendy, ale aj podporiť kultúru a aktivity mladých. Je nesmierne veľa talentovaných ľudí, ktorí jednoducho nedostanú šancu a zriekajú sa svojich snov zbytočne skoro. Veríme, že práve v alternatívnej kultúre, v ktorej sa mladí ľudia našli, vzniká tá najzaujímavejšia a najúprimnejšia tvorba. Všetky dnes populárne žánre štartovali práve v takomto prostredí a preto je prirodzené mu dať priestor," hovorí člen Transistor tímu Adam Pavella. Ako ďalej spomenul, s podporou spoločnosti Telefónica Slovensko a  Nadácie Ekopolis v rámci programu O2 Think Big vytvorili špeciálnu Transistor juniorskú sekciu, ktorá nesie meno TransMission (Transistor kultúrna misia).

"Tím mladých ľudí spoločne vyberá mladých interpretov, umelcov a športovcov, na ktorých sa oplatí poukázať. Program sekcie TransMission sa tak stáva súčasťou každého Transistoru a vdychuje mu aktuálnosť a skutočné oduševnenie mladej generácie. Momentálne do tímu hľadáme žurnalistu, ktorý by sa postaral o kvalitné tlačové správy súvisiace s aktivitami Transistoru," priblížil Adam Pavella a dodal, že Transistor tím rád privíta aj odporúčania a nápady (na [email protected]).

Transistor vzniká v spolupráci s partnermi, s Mestským kultúrnym strediskom v Rimavskej Sobote, OZ Oxymoron a sponzormi, ktorí umožňujú Transistor tímu realizovať svoje predstavy o skutočnej kultúre a plnohodnotnej zábave plnej vizuálneho umenia, projekcií, domácich a zahraničných umelcov, filmov, fotografov a hudby.

Transistor tím o svojej činnosti informuje aj prostredníctvom vlastnej FB komunity, kde sa človek veľmi príjemnou formou dozvedá o novinkách zo sveta súčasného umenia.

O poslednom Transistor podujatí v tomto roku, ktoré sa uskutoční 20. decembra v Gab Klube v Rimavskej Sobote, vás budeme informovať.

[nggallery id=1234]

Zdroj: Transistor tím, Sponzorovaný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross