No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tréner futbalistov MŠK Kéry: Štrnáste miesto nie je hodné Rimavskej Soboty, ale možno nám otvorí oči

RIMAVSKÁ SOBOTA – Futbalisti MŠK Rimavská Sobota strávia zimnú prestávku na štrnástom mieste šestnásťčlennej tabuľky. Soboťania v štrnástich jesenných kolách zvíťazili iba dvakrát, dvakrát remizovali a desaťkrát prehrali. Pred sebou majú ešte dohrávku v Martine, no výsledok už ich postavenie v tabuľke nezmení.

„Štrnáste miesto nie je hodné Rimavskej Soboty, ale možno nám otvorí oči do budúcnosti. Prehier mohlo byť menej, ak by sa nenazbieralo toľko chybných verdiktov od rozhodcov. Nezvyknem ich kritizovať, ale, bohužiaľ, pripravili nás o body v Hrádku a Štiavnici i doma s Lučencom. A potom tie nešťastné zápasy v Rakytovciach a doma s Oravským Veselým. Dnes by sme boli ďaleko vyššie,“ skonštatoval pre Rimava.sk tréner Miroslav Kéry.

Článok pokračuje pod reklamou.


Ten bol poverený dočasným vedením A mužstva po štvrtom kole, kedy na poste nahradil Tomáša Boháčika. Ako sám zhodnotil, na veľké zmeny mu neostal čas. Ovplyvniť vedel len tréningy, ktoré zintenzívnil. Ani to však nestačilo.

„Za zlými výsledkami stojí viac príčin. Prvou je COVID-19, ktorý zabránil kvalitnému trénovaniu. Druhou je nedoplnenie kádra kvalitnými hráčmi, respektíve lídrami. Tretiu príčinu vidím vo veľkom počte zranených hráčov. Štvrtou boli spory v kabíne s vedením klubu a piatou odchody futbalistov počas sezóny,“ vymenoval Kéry. K tímovej pohode neprispel ani fakt, že Rimavská Sobota nastrieľala v lige najmenej gólov (9).

Langa sa chytil, Toure má perspektívu

Napriek negatívnym výsledkom sa v kabíne nájde niekoľko pozitív. Trénera potešili výkony Mičudu, Vargica či Šuleka. V posledných kolách sa v dobrom svetle ukázali aj Slaniniak, Petrán i Juhász a na tréningoch Koós, ktorý sa podľa Kéryho môže čoskoro prebojovať do základu.

V dobrom svetle sa prezentoval aj Langa, ktorý sa k tímu pripojil v septembri ako jeden z legionárov.

„Lazar zo Srbska nespĺňal požiadavky tretej ligy a šiel domov. Ostal Langa, ktorý sa chytil a pre klub je posilou. Toure je mladý, ale perspektívny hráč. Má len 19 rokov, no časom môže byt veľmi dobrý,“ zhrnul kormidelník.

Miroslav Kéry. Foto: FB ŠK Lozorno

Soboťanov po dohrávke v Martine (30. 10.) čaká zimná prestávka. Zatiaľ nie je jasné, či bude jarnú prípravu režírovať Kéry alebo klub nájde nového trénera.

„Moja budúcnosť pri A mužstve je otázna, som dočasným trénerom. S vedením klubu som ešte nedebatoval. Pokiaľ by som vedel doplniť káder hráčmi, na ktorých by som sa vedel spoľahnúť, určite by som chcel pokračovať. Ak by som však šancu nedostal, nič sa nestane. Uvidíme, či budú v MŠK so mnou počítať na inom poste alebo pôjdem do iného klubu, kde budú mať záujem o moje služby hlavného trénera alebo kouča brankárov. Som už držiteľom UEFA brankárskej licencie, ktorá ma oprávňuje trénovať gólmanov aj v zahraničí, takže uvidíme,“ zakončil Kéry.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross