No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Trojica kradla na povale, odhalil ich sused. Kým neprišla polícia, zlodejov „strážili“

7. februára 2012 |  | |

Trojica zlodejov chcela za bieleho dňa kradnúť v neobývanom dome v Tisovci, napokon však skončili v rukách polície. Nevítaných návštevníkov spozoroval sused, ktorý privolal mestského policajta. Pri dome sa napokon zišli štyria muži, zlodejov do príchodu policajnej hliadky „strážili“.

Ako pre Rimava.sk povedal náčelník mestskej polície v Tisovci Ján Martiniak, známy tisovský trojlístok, Juraj, Tomáš a Jaroslav, úradoval v poslednú januárovú sobotu v neobývanom dome na Sládkovičovej ulici, v drevárni a na povale. Spozoroval ich však  Tisovčan, ktorý býva neďaleko. Privolal mestského policajta, ktorý mal síce voľno, hneď však prišiel na miesto, kde už medzičasom boli aj ďalší dvaja muži. „Zavolali sme štátnu políciu a zlodejov sme nepustili preč. Z domu si chceli odniesť elektrické káble,“ povedal pre Rimava.sk Ľubomír Husanica, člen mestskej polície.

Náčelník oceňuje prístup obyvateľov, poďakovanie a uznanie im vyjadril aj na mestskej internetovej stránke. V Tisovci vlani vytvorili projekt susedského stráženia, ktorým chceli zlepšiť spoluprácu s mestskou políciou a občanov pritiahnuť k tomu, aby sa viac podieľali na ochrane verejného poriadku. „Aj tento prípad svedčí o tom, že ľuďom nie je ľahostajné, ak sa kradne na susedovom dvore,“ hovorí Martiniak a dodáva, že obyvatelia Tisovca sa na mestskú políciu obracajú aj vtedy, ak sa v meste objavia podomoví predajcovia. Policajti ich preveria, keďže podľa slov náčelníka medializované prípady svedčia o tom, že sa z nich neraz vykľujú podvodníci.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross