No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Trojica silákov na majstrovstvách Európy v Rakúsku získala tri zlaté medaily a tituly pre šampiónov starého kontinentu

15. júna 2022 | | |  | 

FIĽAKOVO – O neuveriteľný výsledok sa postarali siláci ŠK Powerlifting FTC Fiľakovo František Sajko, Krisztián Deme a Dávid Horváth. Trojica športovcov na nedávnych majstrovstvách Európy organizácie WUAP v Rakúsku získala tri zlaté medaily a tituly pre šampiónov starého kontinentu. Jarnú časť sezóny tak ukončili najlepším možným spôsobom.

Článok pokračuje pod reklamou


„Pripravovali sme sa poctivo, takže som vedel, že nejaké medaily dovezieme. O tom, že by sme sa všetci traja mohli stať európskymi majstrami, som však ani nesníval,“ podotkol František Sajko, tréner a vedúci ŠK Powerlifting FTC Fiľakovo.

Dávid Horváth v mŕtvom ťahu vylepšil svoj výkon z nedávnych majstrovstiev Slovenska o desať kíl (180 kg), za ktorý ho v absolútnom poradí vyhodnotili ako najlepšieho dorastenca šampionátu.

Krisztián Deme v tlaku lavičke nedal súperom šancu a získal svoj druhý titul majstra Európy. O tretie zlato sa postaral František Sajko, ktorý je už trojnásobným európskym šampiónom.

„Na chalanov som veľmi pyšný a gratulujem im. V našom oddiele nepracujeme len na kondičke, ale dbáme aj na plnenie školských povinností našich členov. Preto som veľmi rád, že Krisztián Deme počas prípravy na Európu úspešne absolvoval maturitnú skúšku,“ pochválil vedúci oddielu.

V ŠK Powerlifting Fiľakovo sa teraz pripravujú na regionálnu náborovú súťaž v tlaku na lavičke a mŕtvom ťahu (25. 6.) a cez leto začnú pilovať formu na októbrové majstrovstvá sveta v Nemecku. Cieľ je priniesť z najvyššieho fóra ďalšie cenné kovy.

„Verím, že by sme mohli uspieť aj na svetovom šampionáte v Nemecku. Na to však potrebujeme podporu sponzorov, pretože pri dnešných cenách pohonných hmôt nás cesta dlhá vyše tisíc kilometrov vyjde veľa. Verím, že sa nám podarí nájsť partnerov,“ dodal Sajko.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross