Trpká prehra Soboťanov na záver jesennej časti, Bardejov im nasúkal osem gólov

12. novembra 2022 | | |  |
Foto ilustračné.

BARDEJOV – Futbalisti MŠK Rimavská Sobota prehrali v poslednom jesennom zápase na pôde Bardejova vysoko 1 : 8. Bardejov ich tak v tabuľke predbehol o jednu pozíciu a Soboťania si výrazne zhoršili skóre.

Svoj hetrik odštartoval už v 3. minúte Saveliy Somov, ktorý otvoril skóre. V 16. minúte navýšil na 2 : 0 Dávid Haščák. Na 3 : 0 navýšil už v 31. minúte Šimon Kukulský. Do polčasu Bardejov pridal ďalšie tri góly a do šatní sa išlo za stavu 0 : 6. Dva góly a zavŕšenie hetriku si pripísal Somov a ďalší gól pridal Sebastián Borok.

Hneď v 53. minúte si pripísali domáci ďalší gól na 7 : 0 z kopačky Marka Lukáča. V 88. minúte sa podarilo Soboťanom vsietiť aspoň jeden gól. Jeho autorom bol Kevin Oláh. Na konečných 8 : 1 uzavrel hneď v ďalšej minúte Nikolas Lukáč.

Po trpkej prehre sa tak Soboťania nechali predbehnúť práve Bardejovom o tri body. Soboťania môžu zimovať na piatom alebo šiestom mieste, rozhodne o tom Oravské Veselé, ktoré odohrá duel so Svidníkom. Víťazom jesennej časti sa s určitosťou stala Spišská Nová Ves, ktorá si poradila s Vranovom výsledkom 5 : 0.