No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TSM čistí odtoky, ktoré počas záplav robili problém v intraviláne mesta

Problémové odtoky v Tomašovej pri cintoríne, na Sídlisku Západ, na Sobôtke či v okolí železničnej trate bývalého pivovaru na Čerenčianskej ulici, ktoré počas prívalových dažďov spôsobovali zatopenie ulíc a domov čistia pracovníci Technických služieb mesta (TSM) Rimavská Sobota. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol riaditeľ TSM Pavel Rábely, pracovníci v súčasnosti robia na rigole pri cintoríne v Tomašovej.

.

"Prekopali sa rigoly, osadili nové rúry, urobili nové dlažby a mostíky," hovorí Rábely. Riaditeľ TSM zároveň doplnil, že rovnako sa upravili odtoky na IBV Sobôtka. Spolu sa v intraviláne mesta podľa Rábelyho upravilo, prečistilo a vynovilo viac ako kilometer rigolov za približne 14 tis. eur. "Kvôli týmto neplánovaným výdavkom sme museli preložiť peniaze, ktoré boli určené na vybudovanie približne 17 oplotení stanovíšť kontajnerov," povedal Rábely. Ako doplnil, z týchto financií urobili aj približne 40 metrov kanalizácie na Sídlisku Západ (križovatka ulíc L. Novomestského a L. Svobodu), ktorá viedla do stratena. 

Problémové odtoky boli v priebehu prívalových dažďov v mesiacoch máj a jún zaplavené niekoľkokrát. V mestskej časti Tomašová a na  Sídlisku Západ bola vodou z neďalekého kopca zaplavená cesta, parkoviská aj niektoré domy.

 .

.

Zaplavená Tomašová a Sídlisko Západ koncom mája.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Obyvateľom Okružnej ulice prekážajú smeti, na mestskú políciu sa však neobrátili
VIDEO: Kvôli nevyčisteným odtokom voda zaliala časť Sídliska Západ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross