No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Turistika, jedlo či slávnosti. Aj taký bude víkend v Gemer-Malohonte

Aj jeseň má svoje čaro. A keď sa k tomu pridajú aj zaujímavé podujatia, tak je to čaro ešte väčšie. Ak teda aj Vy chcete prežiť jeden z čarovných jesenných víkendov, tak máme pre Vás zopár tipov.

Prvý októbrový víkend bude nielen o slávnostiach poľovníkov, rybárov a včelárov, ale na svoje si prídu milovníci dobrého jedla, turisti a organizátori podujatí nezabudli ani na tých najmenších. Poďme ale po poriadku. Mesto Tornaľa slávi v týchto dňoch Dni mesta. Dnes, 5. októbra, si verejnosť bude môcť vychutnať na Hlavnom námestí 1. tornaľský pivný festival. Ten bude pokračovať aj v sobotu, 6. októbra, a pridá sa k nemu aj jesenný mestský jarmok či vystúpenie rôznych kapiel. Tým ale program nekončí. Mesto v rámci Tornaľskej kultúrnej jesene pripravilo program až do novembra.

Ďalší tip na tento víkend bude v Revúcej, kde sa v sobotu, 6. októbra, uskutoční 19. ročník Hubertovej jazdy a 6. ročník Slávností poľovníkov, rybárov a včelárov. Predstavia konskí jazdci, sokoliari, pozrieť si budete môcť aj prezentáciu včelích produktov a výrobkov, výstavu poľovníckych trofejí či výstavu detských umelecko-výtvarných prác a mnoho ďalšieho. Žiť to bude aj v Kokave nad Rimavicou. Už od rána bude tamojšie námestie patriť 5. ročníku súťaže vo varení tradičných jedál s názvom Regionálny gurmánsky deň.

O chuťové poháriky bude však postarané aj v Rimavskej Sobote. Na Hlavnom námestí sa v sobotu, 6. októbra od 13:00 hod. uskutoční Klobása Fest – súťaž vo varení a grilovaní klobás. Mäsové špeciality budete môcť „spláchnuť“ aj pri ochutnávke lokálnych pív domovaričov. O zábavu sa postará jednak moderátor akcie Jožo Pročko ako aj skupina Drišľak. Vystúpia aj domáce folklórne súbory, nebudú chýbať rôzne súťaže, zábavné atrakcie a na podujatí si popasiete oči aj pri pohľadoch na historické autá.

Ak ste skôr milovník prírody, tak by Vám nemala ujsť Utekáčska 30-ka, ktorú organizuje ZO Slovenský zväz turistov v Utekáči. Ako avizujú organizátori, zraz účastníkov je na námestí v Utekáči odtiaľ sa presuniete autobusom do Skorušinej – Klenovec, odtiaľ výstup na Klenovský Vepor a po turistickej značke smer Havrilovo, Utekáč. A aby sme nezabudli ani na našich najmenších, tak pre nich je v Rimavskom Brezove pripravené Tekvičkové popoludnie. Čaká na nich vyrezávanie z tekvíc, tvorivé dielne – papierové pletenie či ochutnávka tekvicového prívarku. Podujatie je však pre všetky vekové kategórie.

Zdroj: Rimava.sk, regionmalohont.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross