No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Účastníci celoštátnej prehliadky komornej hudby budú koncertovať v kostole

Účastníci celoštátnej súťaže a prehliadky neprofesionálnej komornej hudby DIVERTIMENTO MUSICALE 2011 sa predstavia aj počas slávnostného koncertu. Uskutoční sa v piatok, 14. októbra, o 19.00 hod. v rimavskosobotskom Rímsko-katolíckom kostole. Prehliadka má pred sebou svoj 25. ročník,  Rimavská Sobota ju bude hostiť po prvýkrát. Počas najbližších dvoch dní sa v Dome kultúry predvedie osem malých komorných telies a päť komorných orchestrov z celého Slovenska.

Ako pre Rimava.sk uviedla Regina Špitálová z Mestského kultúrneho strediska, zajtrajší večerný koncert bude jedinečnou ukážkou talentu a šikovnosti hudobníkov, účastníkov súťaže.  V programe sa predstaví trio priečnych fláut, súbor bicích nástrojov, akordeónový komorný súbor, komorné orchestre, súbor renesančnej hudby aj flautové kvarteto.

Mnohí z hudobníkov už budú mať za sebou vystúpenie pred odbornou porotou,  piatok bude vyhradený pre malé komorné súbory. Komorné orchestre sa predstavia v sobotu predpoludním.  V odbornej porote bude sedieť  komorný hráč  Emil Hargaš, vedúci súboru Musa ludens Ján Pipta  a hudobný majster Jaroslav Stráňavský.  Hostí ako aj zástupcov Národného osvetového centra prijme zajtra na radnici primátor mesta Jozef Šimko.

Vyhlasovateľom a odborným garantom 25. ročníka celoštátnej súťaže komornej hudby  Divertimento musicale 2011 je Národné osvetové centrum z poverenia Ministerstva kultúry SR. Organizačným garantom a realizátorom celoštátneho kola je Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota a Základná umelecká škola Rimavská Sobota, prehliadka sa koná pod záštitou primátora mesta.

Program piatkového koncertu:
Trio priečnych fláut ZUŠ Kežmarok -  J. J. Quantz: Aria II, Rigaudon III.
Komorný súbor Michaelle pri ZUŠ Nové Zámky - G.Martini: Plaisir d´amour; James Last: Biscaya
Flautové kvarteto ZUŠ Nižná - Ladislav Kupkovič: Bourré a Gigue
Súbor bicích nástrojov pri ZUŠ Ivánka pri Dunaji - Tomáš Chmura: Espaňa
Flautové kvarteto s klavírnym sprievodom Poprad - Moritz Hauptmann: Letné ráno; Johann Christian Schickhardt: Vivace; Milan Novák: Happy music pre 4 flauty
Komorný orchester efko ZUŠ Košice - E. H.Grieg: Suita z Holbergových čias - 4. č. Air; Leonard Cohen: Hallelujah
Komorný orchester ZUŠ Miloša Ruppeldta Bratislava - Anonym: Alta Trinita Beata; Anonym: Allemande; Zempléni László: Régi magyar táncok č. 3; Hausmann G: Peasant Dance
Súbor renesančnej hudby ZUŠ Jozefa Kresánka Bratislava - Johann Heinrich Schmelzer : Adagio
Komorný orchester Technik Bratislava - Ottorino Respighi: Anticke tance a arie – Suita č. 3 I. Italiana; III. Siciliana
Komorný orchester mesta Trenčín - Jean-Philippe  Rameau:  LES INDES GALANTES - SUITE
(Entree des 4 Nations, Menuet, Tambourine, Rondeau)

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross