No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ÚPSVaR: Na poste šéfky úradu práce nastala zmena

Novou riaditeľkou Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Rimavskej Sobote je s účinnosťou od  22. júla Andrea Gállová. Pre Rimava.sk to uviedla Mária Hrehová z kancelárie generálneho riaditeľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny. Gállová nahradila na tomto poste Líviu Koóšovú. Hrehová nekonkretizovala, čo bolo dôvodom zmeny na danej pozícii. Poukázala na to, že v zmysle platnej legislatívy generálny riaditeľ ústredia odvoláva a vymenúva do funkcie riaditeľov úradov práce, sociálnych vecí a rodiny.

Článok pokračuje pod reklamouHrehová konštatovala, že riaditeľ úradu práce, sociálnych vecí a rodiny je vymenovaný podľa osobitného predpisu, nevzťahujú sa na neho ustanovenia zákona č. 55/2017 Z. Z. o štátnej službe a o znení a doplnení niektorých zákonov (napr. ide o výberové konanie, odbornú prax, vzdelanie a pod.).

doc. PhDr. Andrea Gállová, PhD.

Mária Hrehová sa vyjadrila, že Koóšová nezostáva pracovať na rimavskosobotskom úrade práce v inej pozícii. O jej nástupkyni povedala, že prišla zo sociálnej pracovnej oblasti. Ako doplnila, na úrade práce pracovala už aj pred niekoľkými rokmi.

Andrea Gállová pôsobila v predchádzajúcom období ako prezidentka Asociácie pre sociálny rozvoj a podporu občanov (ASRPO) SR. V minulosti bola napríklad riaditeľkou DD a DSS v Tornali. Gállová je docentkou a figurovala aj ako vedúca tunajšieho detašovaného pracoviska Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross