No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Úrad práce: Od roku 2009 už iba pod dvomi strechami

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) v Rimavskej Sobote, ktorý sa v súčasnosti nachádza v štyroch budovách po celom meste, bude v novom roku pod dvomi vlastnými strechami. Rimava.sk informovala riaditeľka ÚPSVaR Ida Melichová, podľa ktorej by sa do konca roka takmer celý odbor sociálnych vecí, ktorý teraz sídli v bývalej budove župného domu, mal presťahovať do vynovených priestorov ÚPSVaR na Čerenčianskej ulici. Umožniť by to mala rekonštrukcia a rozšírenie priestorov za približne 24 mil. korún (796 654.05 € ). Ako Melichová uviedla, financie čerpali z  ministerstva výstavby a  ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Tieto financie sa použili na výmenu okien, zateplenie budovy, pribudla nová strecha, prístavba, zrekonštruoval sa interiér, kabeláž, vstup do budovy a pribudol aj bezbariérový vstup.

Melichová avizuje, že sa proces prihlásenia a evidencie na úrade určite zjednoduší, a to či už vo forme osobnej komunikácie, telefonickej alebo elektronickej. „Tieto služby budeme mať koncentrované na jednom pracovisku na Čerenčianskej ulici,“ povedala Melichová a dodala, že v prízemnej časti budú oddelenia pre komunikáciu so zdravotne postihnutými občanmi. Ako poznamenala, do druhej budovy na Gorkého ulici, v bývalej budove vojenskej správy, sa presťahuje iba oddelenie sociálno-právnej ochrany a  štátne sociálne dávky. Ako uviedla, v súčasnosti klientov vybavujú za plného pochodu.

ÚPSVaR má k dnešnému dňu 191 zamestnancov. V Rimavskosobotskom okrese má tento úrad tri vysunuté pracoviská v Hnúšti, Bátke a Gemerskom Jablonci, kde pracuje 41 ľudí. V budove na Čerenčianskej ulici bude 130 a na Gorkého 20 zamestnancov.

„K 31. decembru tohto roka máme zrušenú zmluvu o nájme v budove, ktorá patrí mestu a sídli v nej aj obvodný úrad,“ povedala Melichová, podľa ktorej za prenájom priestorv v tejto budove mesačne ušetria takmer 100 tis. korún (3 319.39 €) .

 
Zdroj: Rimava.sk

 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross