No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Úsek tragických dopravných nehôd pri Ružovej osade sa bude rekonštruovať

18. novembra 2008 |  | |

Úsek častých dopravných nehôd cesty I/50 na rozhraní Rimavskosobotského a Lučeneckého okresu, nazývaný Ružová osada, čaká rekonštrukcia. Pre Rimava.sk informáciu potvrdil Juraj Valent z úseku investičnej prípravy Slovenskej správy ciest (SSC) v Banskej Bystrici. Približne dvojkilometrový úsek zmierni v smere od oždianskeho dialničného obchvatu najmä prvú, ostrú ľavotočivú zákrutu. Podľa Pavlíny Aláčovej z oddelenia investičnej prípravy SSC v Lučenci vyrovnanie cesty by mala umožniť asanácia jedného domu. „Dokumentáciu pre územné rozhodnutie už máme, teraz sa pripravuje dokumentácia pre stavebné povolenie,“ povedala pre Rimava.sk Aláčová a dodala, že realizátor stavby by sa mohol vyberať už na budúci rok, ale všetko závisí od financií.

Verejnú súťaž na vypracovanie dokumentácie na stavebné povolenie (DSP), dokumentácie na ponuku (DP) a výkon autorského dozoru (AD) vyhlásilo SSC Bratislava. Žiadosti sa prijmajú do 28. novembra 2008. Predpokladaná hodnota zákazky je 5 mil. bez DPH (165 969.59 € ), v lehote 5 mesiacov. Zákazka sa bude financovať zo štátneho rozpočtu.

„Podľa našich čísel je to úsek častých dopravných nehôd,“ pre Rimava.sk to potvrdil riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu v Rimavskej Sobote Igor Borlok a dodal, že cesta je tam zlá a je potrebné ju rekonštruovať. Na tomto úseku sa v novembri, približne pred tromi rokmi, stala mimoriadne tragická nehoda, ktorá si vyžiadala štyri obete.

[flashvideo filename=http://www.rimava.sk/video/obchvat_ruzova_osada.flv /]

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross