No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Úspechy, medaily i organizovanie medzinárodného turnaja. Aj o tom bola tohtoročná sezóna judistov v R. Sobote

30. júna 2023 | | | |  | 
Zdroj foto: FB klubu

RIMAVSKÁ SOBOTA – Judisti z Rimavskej Soboty majú za sebou úspešnú sezónu 2022/2023, počas ktorej zaznamenali niekoľko úspechov. My sme sa rozprávali so šéftrénerom mládeže Richardom Útisom, ktorý zhrnul najdôležitejšie momenty sezóny.

"Z môjho pohľadu hodnotím sezónu ako úspešnú. Zúčastnili sme sa množstve turnajov na Slovensku a v zahraničí. Z každej súťaže sme si priniesli pekné výsledky a veľa medailí. Som rád, že sa nám podarilo opäť získať tituly majstrov Slovenska. Tá mravenčia práca, ktorá sa celý rok robí s deťmi, sa ukázala aj na turnajoch. Vyzdvihol by som aj prácu výkonného výboru, tá spolupráca všetkých členov bola výborná," povedal na úvod Útis.

Článok pokračuje pod reklamou


Klubu sa podarilo zorganizovať aj medzinárodný turnaj, ktorý sa konal na zimnom štadióne v Rimavskej Sobote. "Prišlo okolo 700 pretekárov z 12-tich európskych krajín. Na Slovensku bol hodnotený ako najlepší medzi žiakmi," spomenul.

Podľa jeho slov nie je jednoduché zorganizovať takýto veľký turnaj. "Náš turnaj si dal maďarský zväz juda ako nominačný a povinný turnaj pre deti. Mali sme tak veľa kvalitných maďarských športovcov. Aj to je vizitka, že kvalita turnaju je vysoká," dodal Útis.

Klub zaznamenal počas sezóny pekné úspechy, no niektorí judisti vyčnievali viac a zaznamenali lepšie individuálne výsledky. "V mini kategóriách dosiahli výborné výsledky Lea Megelová a Lea Slováková. Mali smolu, že štartovali v jednej váhe, ale mali vyrovnané zápasy. Skoro na každom turnaji sa stretli až vo finále. V mini kategóriách máme veľa šikovných detí, na čom môžeme v budúcnosti stavať," opísal úspechy Útis.

V žiackej kategórii vyzdvihol Natáliu Kissovú. "Obhájila titul majsterky Slovenska v kategórii starších žiačok. Dokonca, medzi dorastenkami získala druhé miesto. To je pretekárka, ktorá má veľkú budúcnosť. Ten progres u nej je značný. Uvidíme, ako budeme pracovať ďalej, pretože ide do školy do Banskej Bystrice. Tam bude trénovať v Dukle B. Bystrica, no pod hlavičkou R. Soboty," doplnil tréner.

Článok pokračuje pod reklamou


Počet judistov v klube predošlú sezónu veľmi výrazne narástol. "Zvykli sme mať okolo 40 až 50 judistov. Teraz sme mali problém prijímať deti, pretože zo začiatku sme ich mali okolo 90. Museli sme ich rozdeliť na skupiny, no zvládli sme to. Sme tam šiesti tréneri, ktorí sa venujeme deťom. My sa tomu veľmi tešíme, že záujem o judo takto narástol," uzavrel Útis.

Ako napokon dodal prezident klubu Pavel Zvara, chce sa poďakovať Banskobystrickému samosprávnemu kraju. "Podporil nás a získali sme dotáciu na rekonštrukciu celého zázemia, ktoré bolo v dezolátnom stave čo sa týka šatní, spŕch, toaliet či kancelárie. Podarilo sa nám to všetko zrekonštruovať počas predošlých letných prázdnin. Poďakovať sa chcem aj mestu, pretože sa opravila celá strecha budovy," vysvetlil Zvara.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross