Úspešné obdobie pre HKM, muži vo finále a mládež víťazí

V posledných týždňoch zaznamenali všetky kategórie HKM veľké úspechy. Azda najväčším je postup mužov do finále východnej skupiny. Podarilo sa im to po víťazstve v Trebišove. Rimavskosoboťania tam odohrali veľmi dobrý zápas. Už v úvode stretnutia sa im podarilo si urobiť dvojgólový náskok. Najprv skóroval Michal Šagát a potom Georgy Vilchinskiy. Následne sa domácim podaril znížiť náskok gólom v presilovke. Dve minúty pred koncom prvej tretiny navýšil náskok hostí Artem Dmitriev. V druhej tretine sa stav nemenil a Soboťania si udržali náskok. Na začiatku tretej tretiny zvýšil na 1:4 opäť Artem Dmitriev.

V závere sa ešte Trebišovčania pokúšali zdramatizovať zápas, no Soboťania odolávali a ešte sa im aj podarilo streliť gól do prázdnej brány, ktorý zaznamenal kapitán Ján Slovák. Len pre zaujímavosť, bolo to prvé víťazstvo HKM na ľade v Trebišove vôbec. Ďakujeme veľkému počtu našich fanúšikov, ktorí merali cestu do Trebišova a podporovali nás tam.

HK 2016 Trebišov - HKM Rimavská Sobota 1:5 (1:3, 0:0, 0:2) KONEČNÝ STAV SÉRIE 0:2
Góly: 11. Marcinko Martin - 6. Šagát Michal; 9. Vilchinskiy Georgy; 19. Dmitriev Artem; 43. Dmitriev Artem; 59. Slovák Ján. Strely: 18:35. Vylúčenia: 1:5 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Piovar - Vall, Tomáš. Diváci: 510.

Týmto víťazstvom Soboťania ukončili sériu semifinále a postúpili do finále východnej skupiny, v ktorom vyzvú HK Bardejov, ktorý prekonal Gelnicu. Prvý zápas sa odohrá na ľade v Rimavskej Sobote v sobotu, 26. januára o 17:00 hod. Odveta sa hrá o týždeň 2. februára v Bardejove. V prípade vyrovnaného stavu série sa rozhodujúci zápas hrá v nedeľu, 3. februára, v Rimavskej Sobote.

Veľké úspechy zaznamenala aj naša mládež. Kadeti, ktorí v základnej časti nevyhrali ani jeden zápas a zaznamenali len dve remízy, nastúpili do nadstavbovej časti ako vymenení. V prvých dvoch zápasoch zvíťazili. Najprv na domácom ľade porazili HC 07 Detva 4:3 a uplynulý víkend zvíťazili aj v Ružomberku s pomerom 2:5. V tabuľke nadstavbovej skupiny im tak patrí tretia priečka.

V stredu, 16. januára, nám urobili radosť naši šiestaci v prvej lige. Tí odohrali veľmi pekný zápas s favoritom ligy MHA Martin, ktorý zdolali 5:3. Pochvalu si zaslúži celé mužstvo, ktoré podalo v zápase perfektný výkon na čele s brankárom. Zadarilo sa aj našim najmenším prípravkárom. Tí v nadstavbe ligy štvrtákov zdolali úspešnú Banskú Bystricu vysoko 4:15. Všetkým mladým hokejistom k ich úspechu gratulujeme a prajeme ešte veľa víťazných zápasov.

Zdroj: Marek Hanzel HKM Rimavská Sobota FOTO: Denis Szoke