No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Útulok pre psov chcú postaviť čo najskôr, čakajú na prenájom pozemkov

11. mája 2012 |  | | |

Vybudovať útulok pre psov čo najskôr a vyriešiť tak dlhodobý problém s túlavými zvieratami v Rimavskej Sobote je cieľom občianskeho združenia BEST FRIENDS útulok RS, ktoré výstavbu útulku intenzívne pripravuje. Zriadený by mal byť na okraji mesta, smerom na Rimavské Janovce (nie na Včelinci, ako bolo pôvodne avizované, pozn. red.).

Ako ďalej pre Rimava.sk uviedla predsedníčka združenia Katarína Jánošdeáková, samosprávu požiadali o prenájom mestských pozemkov v tejto lokalite, schváliť ho musia mestskí poslanci. „Neviem, kedy sa materiál dostane na rokovanie mestského zastupiteľstva, verím však, že sa nám výstavbu podarí čoskoro zahájiť, tak, aby najneskôr do zimy mohol byť útulok hotový,“ hovorí predsedníčka združenia a dodáva, že všetky potrebné dokumenty už odovzdala na mestskom úrade a verí, že prenájom bude odsúhlasený. „Ide nám o čas,“ podotýka.

Ako už Rimava.sk informovala, vybudovanie útulku by mala financovať rimavskosobotská podnikateľka Andrea Korytiaková. Podľa Kataríny Jánošdeákovej však privítajú akúkoľvek ďalšiu, aj materiálnu podporu.

Členovia občianskeho združenia a ďalší mladí ľudia už približne dva mesiace pomáhajú mestskej polícii so starostlivosťou o odchytených psov. Chodia ich venčiť, kŕmiť aj čistiť koterce. Pre Rimava.sk to uviedol náčelník polície Peter Berecz. Podľa jeho slov sa zlepšila aj situácia s umiestňovaním psov, pri mestskej polícii je aktuálne len „stálica“ Lara a jeden čierny labrador.

Náčelník polície už aj v minulosti neraz poukázal na potrebu riešenia problémov s odchytom túlavých zvierat v meste. Mestská polícia podľa jeho slov nemá dostatočne vyhovujúce priestory. Koterce sú pri budove polície, v centre mesta, v lete je cítiť zápach a vyskytli sa už aj sťažnosti na štekanie psov. Umiestňovanie odchytených zvierat do okolitých útulkov je častokrát problematické a finančne náročné.

Vlani mestskí policajti odchytili takmer 50 túlavých psov. Pre 18 z nich sa našiel nový majiteľ, 14 psov vrátili pôvodným majiteľom, iné putovali do útulkov. Utratený nebol ani jeden pes.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross