No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Už ako dieťa som obdivoval bojové filmy, povedal úspešný reprezentant Tomáš Kuvik

Zdroj: R. Kuvik archív

RIMAVSKÁ SOBOTA - Tomáš Kuvik je mladý, talentovaný rimavskosobotský taekwondista s mnohými športovými úspechmi. Svojou oddanosťou tréningu a snahou prekonávať vlastné limity sa vypracoval na reprezentanta Slovenska v tomto bojovom športe.

Tomáš Kuvik sa do sveta taekwonda dostal ako šesťročný spolu so svojím bratom. Tento šport mu predstavil jeho otec. "A moje prvé kroky v tomto bojovom umení viedol môj strýko. Túžil som ísť v jeho stopách. Už ako dieťa som obdivoval bojové filmy," hovorí mladý teakwondista. Rodina ho v športovaní tiež veľmi podporovala.

Článok pokračuje pod reklamou


"Pred taekwondom som nerobil žiaden iný šport. Učarovalo mi hlavne to, že taekwondo je olympijským športom. Vďaka nemu som si vybudoval nové priateľstvá, taekwondo považujem za svoju druhú rodinu," dodáva.

Najviac ho zaujala hlavná disciplína KYORUGI, športový zápas. "Často som sa pri teakwonde stretával s prekážkami, najmä súpermi vyššími ako ja, pre ktorých je ľahšie útočiť na hlavu. Nikdy ma to však neodradilo od boja," hovorí mladý teakwondista.

Zdroj: R. Kuvik archív

Tomáš sa stal veľkým prínosom svoho tímu, ako najväčší úspech vníma to, že sa zúčastnil Majstrovstiev Európy a Majstrovstiev sveta. "A tiež, že som sa stal reprezentantom Slovenska v taekwonde, absolvoval som skúšku na majstrovský stupeň (čierny opasok). Momentálne vypomáham pri tréningoch, kde prinášam svoje poznatky a skúsenosti, ktoré som získal ako reprezentant SR," doplnil.

Taekwondo je bojový šport, ktorý učí sebaovládanie, sebaobranu a odvahu. Tomáš sa zaujíma aj o japonský bojový šport - chanbaru. "Je to šport so samurajskými chladnými zbraňami (oštep, dýka, pádlo, meč), ktorý sa podobá športu kendo," dodal.

Podľa jeho slov je taekwondo populárne bojové umenie vo svete, ale na Slovensku je zatiaľ známe pomerne málo. "Verím, že sa to časom zmení. Už teraz máme na Slovensku 12 klubov," uviedol.

Viac sa o úspechoch mladého športovca a jeho tímu sa môžete dozvedieť i v článku:

FOTO: Súťaž v hlavnom mesta Slovenska nevynechali ani Soboťania. Uchmatli si desiatky medailí


NENECHAJTE SI UJSŤ


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross