No active "ca-sidebar-197687" sidebar

UŽ DNES: Oslávte Deň detí divadlom v Dome kultúry aj v Čiernom orlovi

Pre všetkých malých divákov je na dnešný sviatok pripravená oslava ako sa patrí. V Rimavskej Sobote začala divadelná prehliadka Divadlo a deti, v rámci ktorej sa v predstavia dve profesionálne divadlá. Vo štvrtok, 1. júna o 17.00 hod., do Čierneho orla zavíta rozprávka plná vrabčekov a lastovičiek. Divadlo Komika zahrá legendárnu rozprávku Čin - Čin o dobrodružstvách malého lenivého vrabčiaka Čima na motívy Ľudmily Podjavorinskej v trošku netradičnom formáte.

Všetkých malých nezbedníkov pozývame aj na druhý deň v piatok, 2. júna v rovnakom čase opäť do Čierneho orla na divadelné predstavenie o neobyčajnom dievčati menom Pipi Dlhá Pančucha. Necelú hodinu trvá rýchly sled jednotlivých príbehov, v ktorých sa Pipi, väčšinou so svojimi kamarátmi Tomim a Anikou, stretáva s celým radom rozličných postáv a figúrok švédskeho malomesta. Toto predstavenie si môže pozrieť každý, ale zvlášť je vhodné pre deti, ktoré sa nikdy nechcú stať dospelými a pre dospelých, ktorí by boli radšej deťmi. „Obidve predstavenia ponúkame malým oslávencom a samozrejme aj ich rodičom zdarma, nakoľko prehliadka je podporená z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia,“ ozrejmila Milana Jutková, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska, ktoré prehliadku Divadlo a deti v našom meste organizuje už po 17-ty krát.

Všetky predstavenia sú prístupné verejnosti bezplatne.
Vo štvrtok vo večerných hodinách (19.00 hod.) účastníkov aj verejnosť zabavia hnúšťanskí ochotníci z divadla HnuBaDlo predstavením Don Šajn. Táto bábková paródia je z produkcie bábkara Antona Anderleho. „Všetky divadielka plánujeme odohrať v krásnom prostredí nádvoria Čierny orol. Ak by nám však počasie neprialo, všetkých srdečne pozývame do Domu kultúry.“ uzavrela Jutková.
V rámci 26. ročníka celoštátnej súťaže a prehliadky amatérskeho divadla dospelých hrajúcich pre deti DIVADLO A DETI sa v Dome kultúry v dňoch 1. – 2. júna predstaví šesť súťažiacich divadiel z celého Slovenska. Sú to víťazi jednotlivých krajských kôl. Všetky predstavenia sú prístupné verejnosti bezplatne.

ŠTVRTOK 1. júna 2017
9.00 – 9.40
Bábková sála / Vhodné pre I. stupeň ZŠ
DS Z.N.A.K pri PSLG, Revúca: Cirkus Šardam

10.00 – 10.45
Divadelná sála / Vhodné pre I. stupeň ZŠ
Divadlo ZELIENKA, Zvolen: Adonin palác

11.00 – 11.30
Bábková sála / Vhodné pre I. stupeň ZŠ
Sociálne divadlo HOPI HOPE, Košice: Kráska a zviera

PIATOK 2. júna 2017
9.30 – 10.15
Divadelná sála / Vhodné pre I. stupeň ZŠ
Divadlo „A“ a Divadlo SHANTI, o. z., Prievidza: Sibirôčka

11.30 – 12.00
Divadelná sála – aréna
MODRÉ DIVADLO, Vráble: More vo fľaši

13.30 – 14.05
Divadelná sála – aréna
Divadelný súbor GONG, Bratislava: Popoluška

Vyhlasovateľom a odborným garantom súťaže a prehliadky je Národné osvetové centrum, organizátorom je Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota pod záštitou primátora mesta JUDr. Jozefa Šimka. Podujatie z verejných zdrojov podporili FPU a NOC.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross