No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V areáli bývalého cukrovaru v RS má vyrásť obchodné centrum

Obchodný dom Tesco, rodinné nákupné centrum, banka, pošta, predajňa nábytku a elektroniky, bytová zóna a logistický park by už čoskoro mohli stáť na mieste bývalého rimavskosobotského cukrovaru. „Našou víziou je vybudovať nové obchodné centrum mesta,“ uviedol exkluzívne pre Rimava.sk Ladislav Fehér, jeden z konateľov spoločnosti Eliton, ktorá je od júna tohto roku novým majiteľom celého areálu niekdajšieho cukrovaru.

 Eliton spolupracuje s developerskou spoločnosťou Ardis zo Žiaru nad Hronom, ktorá je poverená mandátnou zmluvou „realizovať na časti pozemkov výstavbu“.

„V spolupráci s  mestom sme na jar začali so zmenou územného plánu, ku ktorej momentálne chýba už len jedno vyjadrenie. Areál plánujeme napojiť kruhovou križovatkou. Zrealizovaný bol  geodetický a geologický prieskum, “ objasnil pre Rimava.sk Miroslav Vrban zo spoločnosti Ardis a dodal, že prvá etapa výstavby počíta s plochou osem hektárov, postupne však majú v pláne „spustiť celé územie“.

Podľa jeho slov sa spoločnosť Ardis zaoberá hlavne prípravou výstavby TESCA. „Tesco je službami jednotkou na trhu a má záujem prísť do Rimavskej Soboty vo svojej komplexnej podobe,“ hovorí Vrban. Ako ďalej dodáva, ak všetko dobre pôjde, s výstavbou by sa mohlo začať už na jar. „Po dokončení obchodného centra by vzniklo približne päťsto pracovných miest pre ľudí z regiónu, z 80-tich % určených hlavne pre ženy,“ uviedol Vrban a dodal, že jednania prebiehajú aj s ďalšími spoločnosťami, ktoré by tu mohli mať svoje zastúpenie. Tzv. „ostré zmluvy“ sa však budú robiť až po zmene územného plánu.

 „Ide vyslovene o súkromnú investíciu, bez finančnej podpory štátu či eurofondov. Výsledkom bude odstránenie starého nefunkčného podniku, vytvorenie nového, príťažlivého vjazdu do mesta, návrat obchodnej tradície a v neposlednom rade vznik mnohých pracovných pozícií,“ hovorí Vrban. „Čaká nás však ešte veľa roboty, nič nie je zatiaľ definitívne a fixné, celý projekt má svoj vývoj,“ dodáva na záver.

„Cukrovar zanikol na základe rozhodnutia Európskej únie. Celá technológia bola pôvodným majiteľom demontovaná, cukrovar zavretý. Chceme nevyužitú zónu pretvoriť na plnohodnotný komplex, “ uzatvára samotný majiteľ areálu, Ladislav Fehér.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross