No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Bakte sa chystá blokáda cesty I. triedy, upozorní na meškajúcu R2 aj problémy mestskej časti

13. apríla 2026 | | |  | 

V mestskej časti Bakta v Rimavská Sobota sa v pondelok 13. apríla uskutoční plánovaná blokáda cesty I. triedy. Organizátori ňou chcú poukázať na dlhodobo neriešené dopravné problémy, najmä na roky meškajúcu výstavbu rýchlostnej cesty R2, ako aj na zanedbávanie tejto časti mesta.

Blokáda je naplánovaná v čase od 14:00 do 14:15 a dotkne sa úseku v Bakte, ktorý patrí medzi frekventované dopravné tepny regiónu. Vodiči by preto mali počítať s krátkodobými obmedzeniami a zdržaním.

Článok pokračuje pod reklamou


Na blokádu nadviaže tlačová konferencia, ktorá sa uskutoční približne od 14:30 do 14:45. Zúčastnia sa jej Roman Vaľo, kandidát Progresívne Slovensko na primátora mesta, a Ján Hargaš, líder zmien tejto strany v oblasti dopravy a informatizácie.

Organizátori zdôrazňujú, že cieľom podujatia nie je len upozorniť na chýbajúcu infraštruktúru v podobe rýchlostnej cesty Rýchlostná cesta R2, ale aj otvoriť širšiu diskusiu o kvalite života obyvateľov Bakty. Dlhodobé dopravné zaťaženie, hluk či bezpečnostné riziká patria medzi problémy, na ktoré chcú poukázať.

Podujatie má zároveň ambíciu pritiahnuť pozornosť verejnosti aj kompetentných orgánov k riešeniam, ktoré by mohli situáciu v tejto časti Rimavská Sobota posunúť vpred.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross