No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V. BLH: Firmu, ktorá opraví zdravotné stredisko, musia hľadať na druhýkrát

zdravotné strediskoRealizátora stavebných prác v zdravotnom stredisku v obci Veľký Blh hľadajú na druhý pokus, obec začiatkom mesiaca opätovne vyhlásila výzvu na predkladanie ponúk. Musela tak urobiť po kontrole riadiaceho orgánu. Zdravotné stredisko budú vo Veľkom Blhu rekonštruovať najmä z eurofondov, obec uspela s projektom v hodnote viac ako 360 tisíc eur, na obnovu budovy a nové prístrojové vybavenie.

„Prijímateľovi nenávratnej finančnej pomoci nebudú na základe vykonanej kontroly Riadiacim orgánom pridelené požadované finančné prostriedky; neznamená to však, že prijímateľ nemá právo na schválený nenávratný finančný príspevok,“ vysvetlila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Martina Šoltésová. Podľa jej slov riadiaci orgán pri kontrole, vykonanej na prelome októbra a novembra, zistil porušenie zákona o verejnom obstarávaní. Ako hovorkyňa uviedla, prijímateľ môže začať nový proces verejného obstarávania. „V prípade, ak bude zrealizované v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní, bude môcť začať realizovať aktivity projektu viažuce sa na predmet obstarávania,“ informovala.

Výzva na predkladanie ponúk bola vyhlásená ešte v auguste. Podľa informácií zverejnených vo Vestníku na stránke Úradu pre verejné obstarávanie boli doručené dve ponuky. Jednu však vylúčili pre nesplnenie podmienok, uvádza obec. Do fázy vyhodnotenia tak postúpila ponuka jedného uchádzača, spoločnosti z Rimavskej Soboty.

Starosta obce Tibor Csúr  pre Rimava.sk  uviedol, že rozhodnutie riadiaceho orgánu rešpektujú. „Ideme ďalej,“ potvrdil starosta. Podľa jeho slov realizátora stavebných prác hľadajú nanovo, oprava zdravotného strediska nie je ohrozená. „Možno stratíme mesiac,“ podotkol a spomenul, že ukončenie prác pôvodne odhadoval do konca leta. Podľa zmluvy s ministerstvom má byť projekt zrealizovaný do záveru budúceho roka. Ako starosta potvrdil, s niektorými prácami začali svojpomocne, na budove zbúrali priečky a vybrali starú podlahu. Projekt počíta s celkovou obnovou budovy, zateplením, výmenou okien a dverí, s novou strechou aj zmenou vnútornej dispozície. Predpokladaná hodnota stavebných prác predstavuje vyše 124 tisíc eur bez dane. Veľká časť nenávratného finančného príspevku je určená na nové prístroje do zdravotného strediska.

Ambulancie lekárov nateraz presťahovali do náhradných priestorov, praktický lekár ordinuje pri lekárni, pediatrička a gynekologička v dome služieb nad poštou. Zubárku nájdu pacienti dočasne len v okresnom meste.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:
V. BLH: Do zdravotného strediska investujú vyše 360 tisíc. Poslanci sa obávajú predraženia


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross