No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V bytovom dome na Hostinského ulici ráno horelo, ostali bez plynu a vody

poziar-hostinskehoPožiar v bytovom dome na Hostinského ulici v Rimavskej Sobote rozrušil desiatky obyvateľov. Niekoľko jednotiek príslušníkov Hasičského a záchranného zboru nadránom zasahovalo v pivničných priestoroch, zadymený bol celý vchod. Ako Rimava.sk informoval okresný riaditeľ HaZZ Rimavská Sobota Marek Laššák, vykonali všetky potrebné opatrenia a včasným nahlásením požiaru, ako aj jeho uhasením nebola potrebná hromadná evakuácia obyvateľov. „Do nemocnice bola prevezená jedna osoba z vedľajšieho vchodu,“ povedal Laššák, podľa ktorého sa dym šíril z pivničných priestorov, pravdepodobne z jednej z murovaných pivníc, ktorá nebola uzamknutá. Došlo k prehoreniu vodovodného potrubia aj úniku plynu v kompaktnej odovzdávacej stanici. Na mieste boli teda plynári, elektrikári aj polícia. Príčina požiaru je podľa hasičov v štádiu šetrenia. Pivničné priestory sú v rekonštrukcii a podľa vyjadrenia obyvateľov bytovky v nich zvykli prespávať bezdomovci. Škoda bola predbežne odhadnutá na 3 tisíc eur. Na miesto bol privolaný aj rebrík, autobus z Lešti a sanitka. Boli však odvolané.

Podľa oznamu na vchodových dverách bola kvôli požiaru prerušená dodávka plynu, studenej a teplej vody. S odstraňovaním havárie sa má začať dnes v nočných hodinách. V pondelok má byť obnovená dodávka plynu a studenej vody, teplá vodu pravdepodobne o deň neskôr. Prebiehať má zatiaľ oprava elektriky v pivnici, ako aj neskôr vyčistenie a vymaľovanie spoločných priestorov.

Od polnoci hasiči z Hnúšte a Revúcej bojovali aj s požiarom v Tisovci, kde horeli potraviny na kraji mesta. V kotolni sa rozšíril požiar do medzistropných priestorov,“ povedal Laššák, podľa ktorého k ohrozeniu osôb nedošlo a škoda bola odhadnutá na 8 tisíc eur. Hasičov privolali okolo polnoci, z požiaru sa vrátili približne po štyroch hodinách.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross