No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V bývalej fiľakovskej smaltovni vzniknú desiatky nových pracovných miest

Foto: Schnelczer Zoltán

FIĽAKOVO – Vďaka investíciám do bývalej fiľakovskej smaltovne vznikla vo Fiľakove nová priemyselná hala, ktorá zabezpečí vytvorenie desiatok pracovných miest.

Na základe Partnerskej dohody cezhraničnej spolupráce uzatvorenej medzi mestom Fiľakovo a Agentúrou rozvoja podnikania župy Nógrád NMRVA v Maďarsku, vznikol projekt „DevInvestEnviro”, ktorý je jedným z piatich projektov v rámci Akčného plánu zamestnanosti Po osi R2 – M3. Ich cieľom je zlepšiť situáciu v oblasti zamestnanosti v regióne Novohrad.

NMRVA poskytla odborné poradenstvo spracovaním biznis plánu pre obchodnú verejnú súťaž v záujme získania nájomcu priemyselnej zóny – organizovaním workshopov pre podnikateľské subjekty a samosprávy s cieľom informovať o možnostiach rozvoja podnikateľského prostredia v Banskobystrickom kraji a župe Nógrád, o možnostiach financovania podnikateľských aktivít a investičného prostredia – ako aj organizovaním študijnej cesty pre zainteresované osoby do ZalaZONE – priemyselného parku v Zalaegerszeg.  


Vo Fiľakove odovzdali novú výrobnú halu: Samospráva na ňu získa ďalších takmer 1,5 milióna eur


Revitalizáciou objektu sa priemyselná zóna dočkala oživenia a skvalitnenia podmienok pre podnikateľské sektory. "Na mieste, ktoré je najstaršou časťou fiľakovskej priemyselnej zóny, z európskeho projektu je postavených tisíc metrov štvorcových výrobnej haly. Má samostatnú trafostanicu, čističku odpadových vôd i nový prístup zo Šávoľskej cesty," konkretizoval primátor Fiľakova Attila Agócs.

Infraštruktúra poslúži do budúcna aj ďalším častiam areálu. "Veľká časť je v majetku mesta, odkúpili sme nejaké dva hektáre. Ak sa tento krok podarí, tak by sme vedeli ísť ďalej a možno by sme mohli obnoviť ďalšie budovy," prezradil Agócs.

Mestu pomohla aj župa a podporila ho sumou 400-tisíc eur. "Kraj sa do toho vložil v momente, keď sa pán primátor rozhodoval, či tento projekt neukončí. Bolo to v čase, keď dramaticky narástli všetky ceny materiálov a keď dostal odpoveď z Ministerstva hospodárstva SR a Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, že štát nevie pomôcť. Som presvedčený, že takáto priemyselná hala znamená pre tento región budúcnosť. Preto som neváhal a presvedčil poslancov, aby sme prispeli sumou 400-tisíc eur, za čo sa im chcem poďakovať," poznamenal župan Ondrej Lunter.

Hala je pripravená pre ľahký, predovšetkým kovospracujúci alebo drevospracujúci priemysel. Ako výsledok projektu DevInvestEnriro mesto získalo novú kvalitnú, modernú infraštruktúru pre zamestnávateľa regiónu, ktorá vytvorí vhodné podmienky pre tvorbu nových pracovných miest a taktiež z prenájmu infraštruktúry bude mesto pokračovať v revitalizácii ďaľších plôch.

Investícia bola podporená z Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške 1 896 699,88 eur.

www.skhu.eu


PR článok
Rimavu číta viac ako 100 000 ľudí mesačne, odprezentuj svoju firmu aj ty. Kontakt: [email protected]


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross