No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V celoslovenskej fotosúťaži uspeli aj zábery z nášho regiónu

Prispieť svojou fotografiou z regiónu Gemer-Malohont do celoslovenskej fotosúťaže určite stálo za to. Zábery, ale hlavne ich tvorcovia sa v celkovom hodnotení umiestnili s nimi na popredných miestach. A ktoré fotografie zaujali aj celé Slovensko?

Tieto fotografie ste už možno videli. Uplynulý rok boli taktiež zapojené do fotosúťaže Malohont mojimi očami, ktorú vyhlasuje Miestna akčná skupina (MAS) Malohont. Štyri z nich uspeli aj v celoslovenskej fotosúťaži, ktorú organizovala Národná sieť rozvoja vidieka SR. Hlasovanie prebiehalo formou „lajkov“ na danú fotografiu na facebookovej stránke Národnej siete rozvoja vidieka SR od 5. júna do 6. júla. Do tejto súťaže sa celkovo zapojilo 84 fotografií v siedmich kategóriách - 1. Naša príroda, 2. Naši ľudia, 3. Naše tradície, 4. Naša budúcnosť, 5. Naše “naj”, 6. Život v našej MAS/VSP, 7. Naše kroje.

Hneď v prvej kategórii, Naša príroda, si druhé miesto odniesla fotografia od Romana Lebedu s názvom Čarovná riečka Blh v Drienčanskom krase. Rovnako aj v druhej kategórii Naši ľudia mal náš región hodnotiace zastúpenie. Fotografia s názvom Pri sene od Dagmar Blahútovej sa umiestnila na treťom mieste.

Zábery z regiónu však nebrali „len“ druhé či tretie miesto. Kategóriu Naše „naj“ vyhrala snímka s názvom Na rybách od Petronely Vargovej a kategória Naše kroje patrila Petre Rapčanovej a jej fotografii s názvom Klenovská nevesta.

Pozrite si víťazné fotografie minuloročnej súťaže Malohont mojimi očami.

A hoci už je po celoslovenskej súťaži, svoje zábery z regiónu však stále môžete posielať do súťaže Malohont mojimi očami. Do 5. ročníka fotografickej súťaže, ktorá je určená pre malých aj veľkých, amatérskych aj profesionálnych fotografov, môžete svoje súťažné fotografie posielať do 30. septembra. A to v rámci týchto kategórií:

1. Prírodné krásy – stromy, jaskyne, rybníky, skalnaté útvary, vodné toky a pod.
2. Kultúrne dedičstvo – kultúrne a historické pamiatky, pamätihodnosti, tradičná architektúra, tradičné podujatia, uchovávanie zvykov, remeslá a pod.
3. Ľudia a život – ľudia pri práci, deti, rôzne aktivity realizované v regióne a pod.
4. Naše obce – akékoľvek zábery z obcí Drienčany, Hnúšťa, Horné Zahorany, Hostišovce, Hrnčiarska ves, Kociha a Kružno – momentky, detaily, ľudia pri práci, zaujímavosti obcí a pod.

„Do každej z uvedených kategórií možno poslať maximálne 3 fotografie zhotovené na území MAS Malohont* s výnimkou kategórie č. 4, do ktorej možno poslať maximálne 3 fotografie z každej z obcí, ktorých sa táto kategória týka,“ uviedla pre Rimava.sk Miroslava Vargová manažérka MAS Malohont, ktorá súťaž organizuje.

Z vybraných fotografií bude vydaný kalendár na rok 2018 a víťazné fotografie spolu s ďalšími vybranými fotografiami rovnako postúpia do celoslovenskej súťaže Najkrajšia fotografia z územia MAS/VSP. „Všetky fotografie budú zároveň súčasťou databázy MAS Malohont, ktorá má v pláne v priebehu najbližších rokov vydať hodnotnú knihu fotografií, ktorú získajú súťažiaci zo všetkých ročníkov fotosúťaže,“ doplnila. Podrobné podmienky súťaže a prihlášku nájdete na web stránke MAS Malohont.

* územie MAS Malohont:
Babinec, Budikovany, Čerenčany, Dražice, Drienčany, Ďubákovo, Horné Zahorany, Hnúšťa, Hostišovce, Hrachovo, Hrnčiarska Ves, Hrnčiarske Zalužany, Hrušovo, Chvalová, Klenovec, Kraskovo, Kociha, Kokava nad Rimavicou, Kružno, Kyjatice, Lehota nad Rimavicou, Lipovec, Lukovištia, Nižný Skálnik, Ožďany, Padarovce, Poproč, Potok, Rimavská Baňa, Rimavské Brezovo, Rimavské Zalužany, Rovné, Selce, Slizké, Sušany, Šoltýska, Španie Pole, Teplý Vrch, Utekáč, Veľké Teriakovce, Veľký Blh, Vyšný Skálnik, Zacharovce.

Pozrite si fotografie, ktoré uspeli v celoslovenskej fotosúťaži

Zdroj: Rimava.sk, MAS Malohont, NSRV SR


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross