No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V celoslovenskom školskom projekte Podpor svoj odbor uspela aj tunajšia SOŠTaAP


Projekt Podpor svoj odbor sa po takmer pol roku dostal do finále a 25. februára 2020 v bratislavskom hoteli Carlton prítomní spoznali autorov najlepších videí a najaktívnejšie triedne kolektívy a školy. Do tohto projektu sa zapojila aj Stredná odborná škola technická a agropotravinárska (SOŠTaAP) v Rimavskej Sobote. A veru, zapojenie sa do tohto projektu sa im oplatilo. Jeden z ich žiakov získal ocenenie za natočenie videa o svojom odbore. Rimava.sk o tom informovala riaditeľka školy Dagmar Vašová.

„V rámci projektu Podpor svoj odbor, ktorého organizátorom je Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK), udelili ocenenia za študentské videá, ktoré majú prilákať študentov do poľnohospodárskych a potravinárskych odborov stredných škôl,“ priblížila riaditeľka s tým, že záštitu nad projektom prevzalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠ) SR. Podľa jej slov k vzniku projektu inšpiroval SPPK slabý záujem žiakov o štúdium na stredných odborných školách s poľnohospodárskym a potravinárskym zameraním a cieľom projektu je práve zvýšiť dopyt po týchto odboroch zo strany študentov.Študenti stredných škôl mali podľa Vašovej za úlohu natočiť krátke video, do troch minút, na tému „Čo zažiješ v mojom odbore“ a pripojiť k tomu aj videovizitku autora. Zo súťaže vzišlo 46 videí od študentov z 31 stredných odborných škôl rôznych kútov Slovenska, ktoré sa do projektu zapojili.

„Naša škola sa zapojila s tromi videami. Študenti prezentovali pre žiakov základných škôl potravinárske učebné odbory mäsiar-lahôdkar a cukrár, ale aj poľnohospodársky študijný odbor agromechatronik. Študent tretieho ročníka Daniel Kmetík bol za video o odbore mäsiar-lahôdkar ocenený Výkonnou riaditeľkou SZSM Evou Forrai. Video natáčal v spolupráci s učiteľkou školy Žanetou Csobovou a majstrom odborného výcviku Miroslavom Janským. Študijný odbor agromechatronik spropagoval Dalimil Varga, žiak tretieho ročníka tohto odboru,“ ozrejmila Vašová s tým, že pod jej vedením ako aj vedením Ivana Vilhana Dalimil natočil video svojho odboru.

Cenu mu odovzdali zástupcovia združenia Agrion Peter Matejovič a Juraj Huba. Riaditeľka SOŠTaAP prevzala cenu za najaktívnejšiu strednú odbornú školu I. ročníka tejto súťaže, a to z rúk Stanislava Voskára, prezidenta Slovenského mliekarenského zväzu a zároveň predsedu Únie potravinárov Slovenska.

„Video o učebnom odbore cukrár, ktoré natočila Dobos Gyöngyi Virág žiačka nadstavbového štúdia potravinárstvo spolu s majsterkou odborného výcviku Andreou Kisantalovou, žiaľ ocenené nebolo. Ale určite aj ono robí našej škole dobrú reklamu,“ poznamenala Vašová a dodala, že všetkým zainteresovaným študentom a pedagógom školy patrí veľká vďaka za mimoškolskú aktivitu do ktorej sa zapojili.

Pozrite videá vytvorené žiakmi SOŠTaAP

Zdroj: Rimava.sk FOTO: SOŠTaAP


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross