No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Chrámci chcú tento rok dokončiť hygienické centrum a práčovňu

7. marca 2012 |  | |

V obci Chrámec v Rimavskosobotskom okrese by v tomto roku mali dokončiť stredisko osobnej hygieny a práčovňu. Na výstavbu hygienického centra dostali peniaze už v roku 2010, takmer desať tisíc eur minulý mesiac poskytol aj Úrad vlády, v rámci programu Náš vidiek.

Ako pre Rimava.sk uviedla starostka obce Marta Benedeková, hrubá stavba je hotová. Obec už pred dvomi rokmi získala na hygienické centrum 25 tisíc eur od ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Tentokrát rozdeľoval Úrad vlády SR z rezervy premiérky celkovú sumu 1,2 mil. eur, Chrámec bol jednou z troch úspešných obcí v okrese. Z pridelených financií vo výške takmer desať tisíc eur chcú pokračovať pri vybudovaní kanalizácie, priečok a zdravotechniky na stredisku osobnej hygieny. Podľa starostky stavba musí byť skolaudovaná v tomto roku, inak by obec musela financie vrátiť. Ako ďalej povedala, to, že je Chrámec na zozname úspešných žiadateľov, ju veľmi potešilo. „Veľmi nám to pomôže pri dokončení projektu,“ poznamenala.

Podľa Benedekovej žije v obci 416 obyvateľov, približne polovica z nich sú Rómovia. Práve mnohopočetné rómske rodiny či domácnosti bez vody by mohli využívať plánované hygienické stredisko a práčovňu.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Fotogaléria obce


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross