No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V ďalšom meste zisťovali prítomnosť protilátok u nezaočkovaných

17. novembra 2021 | | |  | 
Foto: FB Mesto Fiľakovo / Fülek Város

FIĽAKOVO - Deň po zisťovaní protilátok u nezaočkovaných v Lučenci sa testovalo aj v meste pod Fiľakovským hradom. Bezplatné zisťovanie protilátok proti SARS-CoV-2, ktoré spôsobuje ochorenie COVID-19, sa uskutočnilo v utorok (16. 11.) v areáli FTC.

Samospráva Fiľakova o tom informovala na sociálnej sieti.

Článok pokračuje pod reklamou.


Vzorky odoberali pracovníci a študenti z Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (LF UPJŠ) v Košiciach. Počas dňa otestovali 154 záujemcov. Odber bol súčasťou štúdie iniciovanej ministerstvom zdravotníctva, ktorej cieľom je zistiť premorenosť medzi nezaočkovanými obyvateľmi krajiny.

„Po registrácii a vyplnení krátkeho dotazníka sme záujemcom odobrali štyri kvapky krvi, ktoré sme zaslali na rozbor. Zúčastnení dostanú v priebehu desiatich dní výsledok prostredníctvom emailu alebo SMS, kde bude uvedená ich hladina protilátok aj s vysvetlením, či a nakoľko sú chránení,“ cituje samospráva prednostku Ústavu epidemiológie LF UPJŠ Moniku Halánovú.

Foto: FB Mesto Fiľakovo / Fülek Város

Vo Fiľakove sa výrazne zhoršila pandemická situácia. Kým počas predchádzajúcich týždňov tretej vlny v meste týždenne pribudlo približne sto nakazených, v uplynulom týždni ich bolo až 225.

Radnica preto požiadala obyvateľov, aby ešte dôslednejšie dodržiavali epidemiologické nariadenia a obmedzili sociálne kontakty. Mesto tiež požiadalo ľudí, ktorí sa ešte nedali zaočkovať, aby využili možnosť nechať sa zaočkovať vo veľkokapacitnom centre v Lučenci. To bude otvorené vo štvrtok (18. 11.) a v piatok (19. 11.) od 14:00 do 18:00 hod. a v sobotu (20. 11.) od 9:00 do 17:00 hod.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross