No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Gemer-Malohonte nás čaká pestrý víkend. Pozrite si, čo sa chystá

V regióne Gemer-Malohont to bude žiť aj druhý aprílový víkend. Opäť si organizátori podujatí pripravili zaujímavé akcie, z ktorých si vyberie každý. A toto sa na najbližšie dni chystá...Slnečná sobota, 14. apríla, začne tvorivo. V Mestskej galérii v Rimavskej Sobote od 10:00 hod. je pripravené podujatie pre deti s názvom Tvorivá sobota s Petrou. Deti spoločne preskúmajú obrazy Patrície Koyšovej a sami si vyskúšajú pracovať so škvrnou, gestom, vytvárať si kruhové kompozície. Zoznámia sa s farbami, vraj neexistujú len tempery. A po sobotňajšom stretnutí, budú už vedieť rozoznávať rôzne výtvarné techniky. Tvorivé dielne sú vhodné pre deti vo veku 6-14 rokov, prihlásiť však môžete aj mladšie detičky, ak sú dostatočne samostatné. Vstupné na jednu dielňu je 2 euro. Všetky výrobky si účastníci tvorivých dielní budú môcť odniesť domov. Počet účastníkov je limitovaný (10 detí). Na dielne je potrebné sa vopred objednať osobne na adrese galérie Hlavné námestie 5 alebo na telefónnom čísle 047 56 24 351, alebo mailom na [email protected] Predpoludnie však bude aj o výzvach. V telocvični Základnej školy Š. M. Daxnera si svoje sily zmerajú priaznivci posilňovania s vlastnou váhou – kalisteniky – v nultom ročníku súťaže RoyalBarzz Challenge 2018. Súťažiť sa bude v niekoľkých kategóriách. Jednotlivé disciplíny budú zamerané na rôzne typy cvikov. Budú rozdelené do cvikov s vlastnou váhou na opakovania, na výdrž a na cviky s pridanou váhou. Využívať sa budú kruhy, bradlá ale aj hrazda či rebriny, takže každý má šancu ukázať čo sa v ňom skrýva. Registrovať sa budete môcť aj priamo na súťaži, a to od 11:30 hod.

Telo rozhýbu aj milovníci halového futbalu. V športovej hale v Hnúšti sa od 9:00 hod. uskutoční 7. ročník turnaja v halovom futbale s názvom Panter Cup 2018 pod záštitou starostu Rimavského Brezova Mariána Šivaru. Nielen športovo-založený bude aj filmový festival Expedičná kamera, ktorému budú od 14-tej hodiny patriť priestory Domu kultúry v Hnúšti. Návštevníkov čaká celovečerné premietanie filmov o dobrodružstve, divokej prírode, poznávaní nového, extrémnych zážitkoch a športoch.

Prvý víkendový deň však nekončí. Popoludnie bude patriť mydlovým bublinám. Od 16:00 hod. po prvýkrát nielen na Slovensko ale aj do MsKS v Rimavskej Sobote zavíta divadlo mydlových bublín a ich predstavenie Dobrodružstvá Mydlinky a Bublíkа v Bublilande. Je to jedno z najzábavnejších a najnezvyčajnejších detských predstavení, kde hlavní hrdinovia sú mydlové bubliny! Obyvatelia čarovnej krajiny a žiaci špeciálnej “bubli-bubli” školy, Mydlinka a Bublík, prenikajú do tajomstiev zaujímavej náuky – mágie skrotenia mydlových bublín. Ponorte sa spolu s nimi do sveta detstva a radosti s celou rodinou! Bude veselo. Vstupné: 7€, predaj vstupeniek v MsKS, TIC a cez Ticketportál. Po rannej kreativite, športových výzvach a jednom z najzábavnejších detských predstavení sobotu zakončí koncert Marcely Laiferovej, ktorá sa od 17:00 hod. predstaví v Kultúrnom dome v Kokave nad Rimavicou.

Nedeľa, 15. apríla, je aj svetovom dni umenia. A tak si ho budete môcť užiť v divadelnej sále Domu kultúry v Hnúšti hudobno-divadelnú rozprávku Dlhý nos na námet Pavla Dobšinského. Ponorte sa do príbehu o sultánovi, ktorý zdedil tri zázračné predmety, ale prefíkaná princezná ho o ne obrala. Či sa podarí sultánovi získať späť čo mu patrí a ako sa s princeznou poráta sa dozviete v tejto interaktívnej rozprávke s krásnymi orientálnymi kostýmami, nádhernou hudbou a piesňami spievanými naživo. Predpredaj vstupeniek za cenu 3 euro prebieha už teraz v kancelárii MsKS v Hnúšti. Vstupné na mieste je 5 eur.

Ako sme spomenuli v úvode, v regióne nás čaká pestrý víkend. V bohatej ponuky si určite vyberie každý.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross