No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Gemer-Malohonte nuda počas víkendu nehrozí. Pozrite si, ako ju môžete zahnať

V regióne Gemer-Malohont to aj počas mája žije rôznymi podujatiami. Výnimkou nebude ani blížiaci sa víkend, ktorý ponúkne širokú škálu zaujímavých akcií. A že si z nich vyberie sa sami presvedčíte nižšie.

Piatok večer, 11. mája, bude v Hrnčiarskych Zalužanoch patriť zapáleniu vatry oslobodenia. Taktiež nebude chýbať sprievodný program, v ktorom sa predstaví Folklórny súbor Hrnčiarka a záver podujatie sa bude niesť v znamení Majálesovej diskotéky. Sobota, 12. mája, bude o niečo pestrejšia. Prvý voľný deň odštartuje v Rimavskej Sobote medzinárodnou Veľkou cenou mesta v džude. Na tatami sa predstavia stovky pretekárov z rôznych krajín Európy. Ak ste však telom i dušou turista, tak si taktiež prídete na svoje. Z obce Klenovec sa môžete vydať na Vepor, kde možno stretnete aj Jánošíka. V rámci podujatia Jánošík na Vepri sa uskutoční aj výstava fotografií z Veporských vrchov a predchádzajúcich ročníkov akcie. K dobrej nálade prispejú aj heligonkári z FS Vepor, nebudú chýbať ani súťaže pre deti i dospelých a v rámci podujatia odhalia aj pamätnú tabuľu. Okrem Vepra sa môžete vydať aj za krásami Drienčanskeho krasu spoločne s turistami z KST Rimavská Sobota. Odchod je o 10:05 hod. z Autobusovej stanice v Rimavskej Sobote a náklady na cestovné sú vo výške 3 euro. Nenáročná trasa povedie z Teplého Vrchu na malú oboru, Drienčany, Budikovany a odtiaľ opäť do Teplého Vrchu.

Sobota bude aj o kulinárskej súťaži. V areáli Základnej školy na Hrádku v Hrnčiarskej Vsi budú družstvá v rámci 7. ročníka súťaže Hrnčiarska kapustnica bojovať o chuťové poháriky poroty. V rámci súťaže bude veselo aj vďaka tamojším i klenovským heligonkárom. Ukončenie súťaže bude patriť zapáleniu vatre oslobodenia.

Nedeľa, 13. mája, bude patriť všetkým matkám. Deň matiek si v kultúrnom programe pripomenú v Hnúšti. Od 17:00 hod. sa Dome kultúry predstavia DFS Zrkadielko, DDS Kukátko, ale aj žiaci zo Základnej umeleckej školy v Hnúšti či Taekwondo klub.

Šport, turistika, dobrá zábava či uctenie si všetkých matiek. Aj v tomto duchu bude žiť počas víkendu Gemer-Malohont.

Zdroj: Rimava.sk, regionmalohont.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross