No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Gemer-Malohonte sa o chladný víkend nemusíte báť. Vieme ako na to

Najbližšie dni by sa podľa odborníkov zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) mala vrátiť zima. A hoci sa jej nevyhne ani región Gemer-Malohont, s víkendovými podujatiami zima určite nehrozí. Pozrite si kam sa oplatí vyraziť v najbližších dňoch za zábavou.

Isté príslovie vraj hovorí, že víkend začína už v piatok. Nebude tomu inak ani dnes, 16. marca. Voľné dni môžete odštartovať Chovateľskou prehliadkou poľovníckych trofejí. Na Salaši pod Maginhradom pri Veľkých Teriakovciach si budete môcť dnes od 12:00 do 16:00 hod. pozrieť stovky poľovníckych trofejí ulovených zvierat v uplynulej sezóne 2017/2018. Prehliadka má byť sprístupnená aj počas víkendu a počas pracovných dní do 21. marca. Máte tak jedinečnú možnosť vidieť spolu približne 600 vystavených trofejí jeleňov, srncov, muflónov, diviakov či danielov na jednom mieste. Piatkové popoludnie však bude patriť deťom. Od 17-tej hodiny je v Mestskom dome kultúry v Revúcej pripravený koncert pre deti Spievankovo. Mesto však ešte dnes žije aj Jermokom Veľkorevúckym. V budove Prvého slovenského gymnázia si môžete nielen pozrieť, ale aj nakúpiť tradičné veľkonočné ľudovoumelecké výrobky, a to od 9:00 do 17:00 hod.

Sobota, 17. marca, bude patriť vítaniu jari. Vo Veľkých Teriakovciach budú vynášať Morenu, rovnako aj súťažiť o tú najkrajšiu Morenu a celé popoludňajšie podujatie spríjemní veľkonočný jarmok. Podujatie začína o 13:00 hod. A keďže sobota bude patriť vítaniu jari, tak v nedeľu, 18. marca, sa obci Striežovce sa budú lúčiť so zimou. Od 13:00 hod. sa tam uskutoční podujatie s názvom Vynášanie zimy – Marienky, na ktorom vystúpia obyvatelia obce Striežovce a DFS Hájik z Rimavskej Soboty.

Aj keď SHMÚ avizuje na najbližšie dni výrazné ochladenie, tradície našich predkov sa možno postarajú o odchod studených dní a nocí. Ak teda chcete zažiť atmosféru dávnych tradícií či vidieť trofeje poľovných zvierat, už viete kam sa za nimi vybrať.

Zdroj: Rimava.sk, regionmalohont.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross