No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Hnúšti ocenili pedagogických pracovníkov regiónu Gemer-Malohont

ocenovanie ucitelov regionuV regióne Gemer-Malohont ocenili už po druhýkrát viacero pedagogických pracovníkov, ktorí sa zaslúžili o rozvoj školstva. Medzi pedagógmi boli učitelia z Rimavskej Soboty, Tisovca, Poltára, Hrachova, Širkoviec, Hnúšte či Rimavskej Bani. Ocenenie im bolo odovzdané v obradnej sieni v Hnúšti začiatkom týždňa. Ako pre Rimava.sk uviedol predseda Združenia miest a obcí Gemera a Malohontu (ZMOGaM) Peter Mináč, o oceneniach rozhodovala Rada ZMOGaM na uplynulom zasadnutí na Orávke po odporučení Klubom riaditeľov škôl a školských zariadení okresu Rimavská Sobota (KRŠaŠZ). „Nikto z našich členov nemal pripomienky, schválili sme to,“ povedal Mináč.

Podľa štatútu medzi Radou ZMOGaM a KRŠaŠZ návrhy na oceňovanie podávajú primátori, starostovia, mestské a obecné zastupiteľstvá, vedenie ZMOGaM, vedenie KRŠaŠZ a riaditelia škôl. Po prvýkrát bolo ocenenie udelené v Tisovci, na budúci rok podľa Mináča má byť v obci Jesenské. „Chceme to takto robiť v rámci celého okresu,“ dodal.

Krištáľovú plaketu s podobizňou Juraja Palkoviča spojenú s titulom Gemersko-malohontský učiteľ získala Božena Pardupová (Tisovec), Vladimír Repa (Rimavská Sobota) a Zoltán Leicher (Poltár).

Cenu Združenia miest a obcí Gemera a Malohontu získala Anna Krňanová (Hrachovo), Renáta Sivoková (Rimavská Sobota), Elvíra Valigurská (Rimavská Sobota), Ferdinand Veres (Širkovce), Janka Ramajová (Rimavská Baňa), Mária Páková (Rimavská Sobota) a Jaroslav Bubanský (Hnúšťa).

 

Pri príležitosti Dňa učiteľov v piatok, 31. marca, prevzali cenenie za dlhoročnú prácu na poli vzdelávania detí, žiakov a študentov aj pedagógovia z Hnúšte - Eva Kalmanová, Štefan Rebo, Eva Ulická, Gabriela Balážová, Viera Drozdíková, Gustáv Paučo, Pavel Ostrica a Peter Majoroš.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross