No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Hnúšti plánujú tento rok opraviť škôlku, peniaze získali z príspevku

hnusta1V Hnúšti v okrese Rimavská Sobota majú tento rok opraviť jednu z dvoch materských škôl, na Klokočovej ulici. Samospráva na jej rekonštrukciu získala nenávratný finančný príspevok z Európskych štrukturálnych a investičných fondov vo výške približne 220 tis. eur, z vlastných zdrojov má opravy kofinancovať sumou približne 11 tis. eur. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil primátor Hnúšte Michal Bagačka. Podľa jeho slov v rámci opráv majú na budove vymeniť okná, dvere, zatepliť fasádu a opraviť strechu. „Je to stará budova, má rôzne škáry a veľký únik tepla. Sme veľmi radi, že sa nám to podarilo,“ povedal pre Rimava.sk Bagačka, ktorý realizátora prác nekonkretizoval. Ako dodal, projekt je ešte na kontrole ministerstva. Po dokončení prác by podľa projektu malo dôjsť k približne polovičnej úspore prostriedkov na energiu.
S prácami na budove by mali začať ešte pred letnými prázdninami, aby sa podľa Bagačku čo najmenej obmedzila jej prevádzka. Zároveň primátor dodal, že v meste majú aj druhú materskú školu, Nábrežie Rimavy, ktorá tiež nie je vo vyhovujúcom stave. „Budeme všetky sily a snahy smerovať, aby sa opravila aj druhá škôlka, budeme sa zapájať do väčších aj do menších projektov,“ dodal.
Tento rok sa má začať s rekonštrukciou verejných budov aj v Rimavskej Sobote, kde samospráva koncom roka získala z eurofondov príspevok viac ako 550 tis. eur na zateplenie Mestského úradu. Mesto projekt má kofinancovať piatimi percentami čo predstavuje takmer 30 tis. eur. Po dokončení projektu Zníženia energetickej náročnosti budov má komplexne priniesť približne 40 percentnú úsporu energie. Ako už Rimava.sk informovala, okrem zateplenia fasády, strechy, okien a dverí je podľa vedúcej odboru rozvoja mesta Evy Murárikovej súčasťou aj vyregulovanie systému vykurovania.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross