No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Hnúšti pribudla nová kamera na monitorovanie verejných priestranstiev

Do monitorovacieho systému v Hnúšti pribudla nová kamera, od začiatku decembra sníma verejné priestranstvá najväčšieho sídliska v meste na Ul. Klokočovej. Pre Rimava.sk to potvrdil náčelník mestskej polície Milan Migaľa. Ako uviedol, kameru sem plánovali umiestniť už dávnejšie, problémom však boli financie.

Nová kamera je umiestnená v križovatke ulíc Jilemnického a Klokočovej, čo je podľa Migaľu ideálne miesto na monitorovanie hlavnej tepny. Nachádzajú sa tu dve pohostinstvá, v lokalite je vysoký pohyb osôb, policajti v minulosti zaznamenali aj poškodzovanie motorových vozidiel. Ako náčelník polície uviedol, kamera sa osvedčila hneď od prvého dňa, nasnímala vyberačov odpadu aj dopravné priestupky. "Predpokladám, že počas dvoch-troch mesiacov bude odhalených priestupkov viac, kým nový prvok kamerového systému nevojde do povedomia ľudí," podotkol Migaľa. Ako uviedol, podobné skúsenosti mali aj s kamerami v iných častiach mesta, kde je dnes už bežných priestupkov menej. Podľa šéfa mestskej polície je cieľom kamerového systému predovšetkým jeho preventívne pôsobenie.

Ako Migaľa uviedol, monitorovací systém v Hnúšti má  v súčasnosti deväť kamier, nepretržite ich sleduje päť pracovníkov chráneného pracoviska. Podľa slov náčelníka polície mesačne zaznamenajú asi 120 udalostí.

Podľa slov vedúcej finančného oddelenia mestského úradu v Hnúšti Lýdie Školníkovej nová kamera vyšla samosprávu na približne 8 840 eur.

.
Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross