No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Hnúšti sa chystajú tradičné vianočné trhy hľadajú remeselníkov a občerstovacie stánky

13. novembra 2025 | | | |  | 

Centrum Hnúšte ožije predvianočnou atmosférou počas dvojdňového podujatia, ktoré má ambíciu podporiť lokálnych výrobcov a remeselníkov. Mesto hľadá šikovných predajcov, ktorí svojimi produktmi spestria tohtoročné vianočné trhy.

Námestie Janka Francisciho-Rimavského v Hnúšti sa v polovici decembra premení na centrum vianočnej atmosféry. Mesto pripravuje tradičné vianočné trhy, ktoré sa uskutočnia 16. a 17. decembra 2025. Podujatie bude prebiehať v oba dni od poludnia do 18. hodiny večer.

Článok pokračuje pod reklamou


Organizátori sa rozhodli dať priestor najmä lokálnym tvorcom a remeselníkom. "Vyzývame všetkých remeselníkov, výrobcov tradičných produktov, tvorcov ručne vyrábaných darčekov aj predajcov občerstvenia z Hnúšte a blízkeho okolia, aby sa zapojili do vytvárania pravej vianočnej atmosféry," uvádza mesto na svojich sociálnych sieťach.

Záujemcovia o predaj na trhoch sa môžu prihlásiť do konca novembra prostredníctvom e-mailu [email protected] alebo telefonicky na čísle 047/2028825. Kontaktnou osobou pre registráciu predajcov je Anna Václaviková.

Podujatie je súčasťou širšieho programu adventných aktivít v meste. Dvojdňové trhy majú ambíciu nielen podporiť miestnych výrobcov a remeselníkov, ale aj vytvoriť priestor pre stretnutia obyvateľov mesta a návštevníkov z okolia. Organizátori očakávajú pestrú ponuku tradičných vianočných jedál, nápojov a regionálnych špecialít.

Zdroj foto: FB Mesto Hnúšťa


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross