No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Hnúšti už začali s prípravami na aprílový národný šampionát

Do národného šampionátu v kulturistike ostávajú posledné dva mesiace. A práve tento týždeň začali v Hnúšti s jeho prvými prípravami. Pre Rimava.sk to povedal bývalý federálny majster v kulturistike a organizátor Majstrovstiev Slovenska bikini fitness, body fitness a kulturistiky juniorov Dušan Ďubek.Podľa jeho slov tento týždeň začali s organizačnými a administratívnymi náležitosťami, ktoré súvisia so súťažou. Taktiež sa k nim pridružili aj technické zabezpečenia podujatia, najmä príprava haly. „Predsa športová hala je uspôsobená na iné typy športových podujatí. Preto ju musíme takpovediac prerobiť na toto podujatie,“ ozrejmil Ďubek s tým, že tento rok im finančne pomohlo aj mesto a podstatne veľkú ruku k dielu pridal podľa Ďubeka aj Ivan Demian, predseda športového klubu v Hnúšti. Ako doplnil, hoci sú s prípravami len na začiatku už sa im ohlásilo zopár sponzorov, záujem prejavili aj niektoré televízie.

Podujatie je však o pretekároch. A aj keď ešte nie je známy ich konkrétny počet, za Hnúšťu nastúpi až šesť súťažiacich. „Budeme mať štyri pretekárky – dorastenky – v kategórii bikini fitness. Bude to Miška Ďubeková, Terezka Prokopová a sestry Denisa a Veronika Garajové,“ priblížil Ďubek a dodal, že Denisa Garajová má veľkú perspektívu a očakávajú od nej aj štart na majstrovstvách Slovenska dorasteniek. Hnúšťu bude zastupovať i Matej Páleš, predstavia sa aj Alex Pavlov a Jaroslav Šoltýs.

Majstrovstvá Slovenska by však neboli majstrovstvami bez hostí. Stálicou medzi nimi bude dvojnásobný majster sveta a účastník Mr. Olympia, Pavol Jablonický, účasť podľa organizátora prisľúbil aj Libor Minařík, známy ako Mr. Triceps, ktorý je 7 násobným majstrom ČSSR, dvojnásobným majstrom Eúropy a dvojnásobným vicemajstrom sveta. Ďalším hosťom by mal byť slovenský reprezentant, víťaz Arnold Classic a aktuálny majster sveta profesionálnej federácie IFBB Elite Pro Michal Križánek.

Medzi pozvanými hosťami je aj primátor Hnúšte Roman Lebeda, bývalý primátor usporiadateľského mesta a poslanec NR SR Michal Bagačka a účasť prisľúbila aj tajomníčka ministerstva školstva Oľga Nachtmannová.

Aj keď sú prípravy na národný šampionát v Hnúšti v plnom prúde, hostia pozvaní a športovci dolaďujú formy, na deň D si ešte počkáme. Ten príde v sobotu, 20. apríla, kedy sa rozhodne o majstroch daných kategórií a rovnako sa vyhlásia nominácie na tohtoročné majstrovstvá Európy juniorov, ktoré sa uskutočnia v španielskej Santa Susanne.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross