No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Hodejove a vo Valiciach si v polovici júna zvolia nových starostov

ilustračné fotoV obciach Hodejov a Valice v Rimavskosobotskom okrese budú v druhý júnový víkend voľby, občania v nich rozhodnú o nových starostoch. Voľby vyhlásil predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini celkovo pre štrnásť obcí na Slovensku, termín ich konania určil na sobotu, 13. júna.

Voliči pôjdu k urnám opäť po tom, ako starostovia, zvolení v novembrových komunálnych voľbách, doúradovali. Ako Rimava.sk informovala, starostu Valíc v januári právoplatne uznali vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Policajti ho pristihli za volantom pod vplyvom alkoholu, namerali mu viac ako 2,7 promile. Starosta Hodejova a traja poslanci obecného zastupiteľstva sa vzdali mandátu po tom, čo ich pre podozrenie z korupcie zadržala Národná kriminálna agentúra. Starosta mal podľa polície vyplácať poslancom odmeny za to, že hlasovali v prospech ním predloženého návrhu.

Záujemcovia o uprázdnené starostovské kreslá majú viac ako mesiac na podanie kandidátnych listín, zaregistrovať by ich mali koncom apríla. Vo Valiciach aj v Hodejove boli v novembri traja uchádzači o post starostu.

V júni sa bude voliť aj v obciach, kde Ústavný súd SR vyhlásil novembrové komunálne voľby za neplatné. Okresu Rimavská Sobota sa to však netýka.

Nové voľby už niekde majú za sebou, uplynulý víkend sa konali v 27 obciach na Slovensku, aj v okrese Lučenec a Poltár. Obyvatelia Buzitky rozhodli, že súčasnú starostku Helenu Struhárikovú Ševčíkovú vystrieda vo vedení obce 34-ročný obchodný zástupca Miroslav Malatinec. Obaja sa ako jediní záujemcovia uchádzali o tento post aj v novembrových voľbách, ktoré sa však pre predbežné opatrenie ústavného súdu nekonali. Starostu si volili aj v Českom Brezove, kde sa jesenné voľby  skončili bez víťaza, pretože na prvých miestach s rovnakým počtom hlasov skončili po dvaja kandidáti. Voliči si spomedzi šiestich kandidátov v sobotu vybrali 51-ročného prevádzkového montéra Ivana Mika.

Zdroj: Rimava.sk, SITA


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross