No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Janiciach zomrel predseda volebnej komisie

Volebný deň počas prezidentských volieb začal v jednej z obcí v okrese Rimavská Sobota tragicky. Pred otvorením volebnej miestnosti tu zomrel predseda okrskovej volebnej komisie, 56-ročný Gejza Berky. Našli ho vo vedľajšej kancelárii.

„Odpadol v miestnosti, kamarát ho oživoval,“ povedal pre Rimava.sk nový predseda volebnej komisie Zoltán Rákoši. Podľa jeho slov volali rýchlo aj sanitku a oživovali ho asi hodinu. „Atmosféra je tu mizerná,“ zakončil predseda, podľa ktorého v dopoludňajších hodinách bolo voliť len pár ľudí.

Starostka obce Janice Marta Martinovicsová

Na mieste bol ohliadajúci lekár, ako aj policajti, ktorí kanceláriu strážili. Starostka obce Marta Martinovicsová povedala, že keď muž ráno prišiel, cítil sa trochu zle, išiel sa predýchať a potom už iba počuli buchot z vedľajšej miestnosti. Celá udalosť ich však veľmi mrzí. Čo sa týka priebehu volieb, volebnú miestnosť otvorili načas a priebeh to neovplyvnilo. „Sme deväťčlenná komisia,“ doplnila Martinovicsová.

Gejza Berky bol známym rómskym aktivistom, v predchádzajúcom období bol zástupcom terajšej starostky. Podľa jej slov mal problémy so srdcom.

Volebné miestnosti sú zo zákona otvorené od 7.00 hod. do 22.00 hod. Slováci si v prvom kole vyberajú hlavu štátu z 13 kandidátov, 11 mužov a dvoch žien.

Doplnené o 13: 50 hod.
Podľa zapisovateľa okresnej volebnej komisie z Rimavskej Soboty Lukáša Kvietka voľby inak prebiehajú pokojne. Volí sa v 217 okrskoch.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross