No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Jesenskom oslávia Dni obce bohatým programom

8. júla 2016 |  | |

jesenskeV obci Jesenské, okres Rimavská Sobota, oslávia v sobotu, 9. júla, už po 14-krát Dni obce. Nebude chýbať bohatý sprievodný program, z ktorého si vyberú malí i veľkí. „Pre návštevníkov od 10-tej hodiny čaká vystúpenie miestnych základných škôl ako aj materskej školy,“ povedal pre Rimava.sk starosta obce Gabriel Mihályi.

Nebudú chýbať ani vystúpenia folklórnych súborov, konkrétne Háj a Szőttes. „Predstaví sa aj Detský spevácky zbor z Kokavy – Čercheňora,“ poznamenal starosta a dodal, že sobotu okorenia aj celodenné aktivity ako výstava veteránov, kresieb miestnych škôl či fotografií z predošlých Dní obce Jesenské. V obci nezabudli ani tých najmenších, pre ktorých budú pripravené nafukovacie hračky, tvorivé dielne a budú môcť vyskúšať aj streľbu z luku.

Na svoje si prídu aj priaznivci divadla. Bábkové divadlo Dúha odohrá dve predstavenia. To slovenské nesie názov Martinka v ríši rozprávok a v maďarskom jazyku si diváci môžu pozrieť Katkine výmysly.

Dni obce však podľa starostu budú patriť aj športovým nadšencom. Na futbalovom trávniku si to rozdá Jesenské, Fiľakovo, Hajnáčka a Rimavská Sobota. Okrem futbalu však nebude chýbať aj súťaž v pití piva o pohár starostu.
Dni obce

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross