No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Jesenskom vylepšujú infraštruktúru

Obec získala dotáciu zo SFZ. Zúčastnené strany majú podpísanú zmluvu o spolupráci a financovaní realizácie projektu.  

V areáli futbalového štadióna v Jesenskom vybudovali zavlažovací systém. Uskutoční sa tam tiež rekonštrukcia sociálnych zariadení. Pre Rimava.sk to povedal starosta obce Gabriel Mihályi. „O finančné zdroje sme sa uchádzali na Slovenskom futbalovom zväze a náš projekt bol úspešný. Pozostáva z týchto dvoch dôležitých aktivít,“ dodal. Starosta ďalej uviedol, že celý projekt má hodnotu 20 tis. eur, pričom spolufinancovanie obce z toho predstavuje dvadsať percent. 

Podnetom pre výstavbu zavlažovacieho systému bolo podľa jeho slov šetrenie energie a vody. „Vyriešili sme to z vlastnej studne a nie z vodovodu, takže to bol veľmi dôležitý ťah. V neposlednom rade je to takto zautomatizované a vieme si nastaviť časovanie atď. Funguje to celkovo úplne iným systémom, než sme to predtým robili,“ ozrejmil Mihályi. 

Investícia do zavlažovacieho systému predstavuje výrazne väčšiu položku ako rekonštrukcia sociálnych zariadení na štadióne. „Preinvestovalo sa tam okolo 14 tisíc eur,“ povedal  Gabriel Mihályi. Ako doplnil, keďže sa už rozbehla nová sezóna, nechcú teraz rozbíjať sociálne zariadenia. Pripomenul, že predtým ich zabrzdil COVID – 19. „Pokračovať budeme na jeseň,“ avizuje starosta obce. Konkretizoval, že vymeniť treba napríklad vodovod v sprchách. 

Muži FK Jesenské účinkujú v piatej lige, dorastenci v štvrtej, žiaci v tretej lige, čo je krajská úroveň a klub má ešte v rámci súťaže ObFZ Rimavská Sobota tím v kategórii U11. 

Zdroj: Rimava.sk, foto: archív FK Jesenské


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross