No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: V Klenovci majú novú ľadovú plochu, ľadu sa tešia v celom regióne

ladova-plocha-klenovecV Klenovci v okrese Rimavská Sobota využívajú novú ľadovú plochu, obec do nej investovala viac ako 20 tisíc eur z vlastných prostriedkov. Ako Rimava.sk ďalej informovala starostka obce Zlata Kaštanová, plochu na športové účely postavili na jeseň, bezplatne ju môžu využívať cez leto a aj v zime. Podľa starostky mali doteraz iba provizórnu ľadovú plochu, no táto má síce rekreačný účel, má však aj mantinely a osvetlenie ako na štadióne. „Je tam špeciálny betónový povrch,“ priblížila starostka a dodala, že v areáli na Sládkovičovej ulici museli zaviesť aj pravidlá, aby sa mohli vystriedať všetci záujemci a širšia verejnosť s deťmi.

Hojne navštevovaný je Kurinec pri Rimavskej Sobote, vodná nádrž Teplý Vrch, ale aj rybník v Tisovci či Lesík pri Rimavských Zalužanoch.
„Chlapci by puk naháňali od rána do večera,“ povedala Kaštanová. Zároveň spomenula, že viacúčelové ihrisko s betónovým povrchom 22x13 metrov si pochvaľujú aj rodičia, pretože v zime zatiaľ nie je veľa snehu. „Ako vianočné darčeky si kupovali korčule, aj deťom aj sebe. Dokonca aj deti rodičom dali korčule, aby sa mohli s nimi korčuľovať,“ podotkla starostka.

Mrazivé počasie praje v okrese najmä korčuľovaniu. Okrem Zimného štadiónu v okresnom meste Rimavská Sobota verejnosť využíva aj viaceré rybníky, zamrznuté vodné nádrže či umelo vytvorené plochy v mestách a obciach. Hojne navštevovaný je Kurinec pri Rimavskej Sobote, vodná nádrž Teplý Vrch ale aj rybník v Tisovci či Lesík pri Rimavských Zalužanoch, kde korčuliarom na sviatok Troch kráľov domáci a členovia PZ Kraskovo pripravili občerstvenie. Podávali korčuliarom varené víno, pripravený bol aj babguľáš a guláš z diviny.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross