No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Kokave nad Rimavicou plánujú vybudovať novú kanalizáciu za približne 10 miliónov eur

Zdroj: Foto ilustračné

KOKAVA NAD RIMAVICOU – Slovenská vodárenská spoločnosť plánuje v Kokave nad Rimavicou vybudovať novú kanalizáciu pre viac ako 570 domácností.

Ako pre portál Rimava.sk uviedol projektový manažér Slovenskej vodárenskej spoločnosti Juraj Čičmanec, na stavbu "Aglomerácia Kokava nad Rimavicou – kanalizácia a intenzifikácia ČOV“ je už vydané právoplatné stavebné povolenie.

Článok pokračuje pod reklamou


V rámci projektu by malo byť celkovo dobudovaných takmer 11 kilometrov kanalizačného potrubia s možnosťou pripojenia ďalších viac ako 570 domácností a bude tiež zrekonštruovaná a zmodernizovaná už vybudovaná čistiareň odpadových vôd. Predpokladaná hodnota tejto stavby predstavuje približne 10 miliónov eur. "V súčasnej dobe je na projekte padaná žiadosť o nenávratný finančný príspevok v rámci vyhlásenej výzvy č. PSK-MZP-001-2023-DV-EFRR, ktorú vyhlásilo Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky, kde sa momentálne nachádzame vo fáze odborného hodnotenia projektu. Vzhľadom na veľký rozsah stavby a finančnú náročnosť stavby bude realizácia projektu vo veľkej miere záležať od toho, či nám našu žiadosť o nenávratný finančný príspevok schvália," informoval Čičmanec.

V prípade úspešného získania zdrojov z fondov EÚ bude v zmysle výzvy začatý proces verejného obstarávania na externého zhotoviteľa stavby a na stavebný dozor. Po vysúťažení externých dodávateľov prác a služieb bude nasledovať kontrola verejného obstarávania Úradom pre verejné obstarávanie.

"V prípade ideálneho priebehu všetkých procesov by naša spoločnosť mohla začať s dostavbou kanalizácie a rekonštrukciou ČOV začiatkom roku 2025 a predpoklad ukončenia stavebných prác je odhadovaný v priebehu roku 2028. Vo veľa činnostiach spojených s termínom začiatku výstavby sme však plne odkázaní na štátny aparát a my ako prijímateľ ich nevieme ovplyvniť, preto sa začiatok prác môže oneskoriť v závislosti od dĺžky týchto procesov," dodal Čičmanec.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross