No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V kraji je chorých opäť viac, najvyšší počet hlásia zo susedných okresov

Epidemiológovia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici zaznamenali v porovnaní s uplynulým týždňom takmer 11-percentný vzostup akútnych respiračných ochorení (ARO). Z týchto ochorení sa do chrípky a jej podobných ochorení (CHPO) vyvinulo takmer o 12 percent prípadov viac oproti predchádzajúcemu týždňu. Rimava.sk o tom informovala Mária Tolnayová, hovorkyňa RÚVZ v Banskej Bystrici.

Najvyšší počet chorých na ARO v absolútnych číslach je v susedných okresoch Lučenec i Revúca. Chrípka a jej podobné ochorenia sa najviac vyskytujú v okresoch Lučenec, Poltár. „Z hľadiska veku ochorenia na ARO aj CHPO postihujú vekovú skupinu ekonomicky aktívneho obyvateľstva, žiakov základných škôl a najmenšie deti vo veku od 0 až 5 rokov. Najnižší výskyt týchto ochorení je tentoraz medzi seniormi,“ ozrejmila a dodala, že mierne klesol počet komplikácií z akútnych respiračných ochorení.

„V súvislosti s vývojom chorobnosti odborníci upozorňujú, že je ešte stále vhodný čas navštíviť svojho lekára prvého kontaktu a dať sa zaočkovať. Odporúčajú to hlavne rizikovým skupinám obyvateľstva, medzi ktorých patria pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami, diabetici, onkologickí pacienti a ľudia s chronickými pľúcnymi chorobami, či tehotné ženy,“ zakončila hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross