No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V kraji už funguje osem zákazníckych centier IDS, otvorené sú aj v Rimavskej Sobote, Tornali a Lučenci

Zdroj: BBSK

BBSK/RIM. SOBOTA – Od januára čaká prímestskú autobusovú dopravu v Banskobystrickom samosprávnom kraji prechod na integrovaný dopravný systém. Ten so sebou prinesie viacero zmien. K e-shopu na stránke idsbbsk.sk tento týždeň pribudlo aj osem zákazníckych centier, kde ľudia vybavia všetko potrebné k hladkému prechodu na nový systém dopravy.

Ako informovala Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu BBSK, ľudia tu získajú informácie o pripravovaných zmenách v cestovaní, tiež si môžu zaregistrovať svoju súčasnú dopravnú kartu alebo ISIC, vybaviť novú IDS kartu, dobiť si kredit či kúpiť predplatný cestovný lístok. Centrá fungujú v Rimavskej Sobote, Lučenci, Tornali, Veľkom Krtíši, Žiari nad Hronom, Banskej Bystrici, Zvolene a v Brezne.

"Zákaznícke centrá v kraji zamestnávajú 15 ľudí a verejnosti sú k dispozícii v pracovné dni v čase od 8:00 do 16:00 s prestávkou medzi 12:00 a 12:30. Výnimkou je streda, kedy sú otvorené od 10:00 do 18:00, s rovnakou prestávkou,“ informoval Radoslav Vavruš, predseda predstavenstva spoločnosti Organizátor IDS BBSK.

Článok pokračuje pod reklamou


K zákazníckym centrám sa od 8. decembra pridajú aj doplnkové Kontaktné centrá, ktoré službu rozšíria do ďalších štyroch miest – na mestské úrady do Hnúšte a Krupiny, do priestorov Litterry v Revúcej či do Kultúrneho centra v Detve. "Tieto centrá pritom vedia zabezpečiť všetky služby, ktoré poskytujú aj zákaznícke centrá a budú fungovať dovtedy, kým ich ľudia budú potrebovať," doplnila Štepáneková.


K TÉME: Prímestská doprava v našom kraji prechádza zmenami, v januári budeme cestovať zadarmo


"Len nedávno sme vás informovali o spustení e-shopu a dnes spoločne slávnostne otvárame Zákaznícke centrá IDS BBSK. Ľudia sa tak dostanú k informáciám a všetkým službám týkajúcim sa cestovania ako fyzicky, tak aj online. Pevne verím, že moderná, prehľadná a komfortná verejná doprava priláka čo najviac cestujúcich. Tiež verím, že mladí ľudia pomôžu svojim rodičom a starým rodičom s online registráciami a vybavia tak väčšinu administratívy z pohodlia domova,“ povedal predseda BBSK Ondrej Lunter.

Na stránke www.idsbbsk.sk nájdu cestujúci všetky informácie aj spomínaný e-shop, v ktorom je možné si kúpiť všetky druhy cestovných lístkov.

"Registrácia je veľmi jednoduchá a zaberie len niekoľko minút. Do dnešného dňa už máme celkovo zaregistrovaných takmer 5 000 cestujúcich, čo považujeme za veľmi priaznivé číslo,“ doplnil Radoslav Vavruš.

Ak si cestujúci kúpia predplatný lístok online do konca januára 2024, získajú k nemu ďalších 30 dní cestovania zdarma ako bonus. Navyše, celý január 2024 bude Mesiacom mobility, kedy bude cestovanie vo všetkých prímestských autobusoch v Banskobystrickom samosprávnom kraji pre všetkých cestujúcich bezplatné.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross